Croizera se je zaradi okužbe z ebolo zdravil v Atlanti v ameriški zvezni državi Georgia. Zdravnik je oktobra lani zapustil bolnišnico, saj ebola ni bila več prisotna v njegovi krvi, so raziskovalci v četrtek objavili v ameriški znanstveni reviji Nerw England Journal of Medicine.
Dva meseca kasneje se je v levem očesu zdravnika pojavilo vnetje, ki je povzročilo oteklino in težave z vidom. Zaznali so tudi visok krvni pritisk, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Vrnil se je v isto bolnišnico v Atlanti, kjer so odvzeli nekaj gnojne tekočine iz očesa in jo testirali za ebolo. Tekočina je dejansko vsebovala virus, ki pa ga niso našli v solzah ali tkivu okoli očesa.
Po oceni zdravnikov ni bilo tveganja, da bi Croizer koga okužil, a so opozorili, da je treba bolnike, ki so prestali ebolo, preverjati za morebitnimi okužbami očes.
Okužba je pri zdravniku povzročila vnetje v notranjosti očesa. Poleg težav z vidom se mu je spremenila še barva šarenice iz modre v zeleno deset dni po prvem pojavu simptomov.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Po zdravljenju z več zdravili je Crozier počasi začel okrevati, a se mu vid do zdaj še ni dokončno izboljšal. Barva oči je znova postala modra.
Primeri vnetja očes so bili doslej že večkrat zabeleženi pri preživelih okužbe z ebolo, a so načeloma redki.
Najhujši izbruh ebole doslej se je začel decembra 2013 v Gvineji, nato pa se je virus razširil še v Liberijo in Sierro Leone, primeri okužbe pa so se pojavili še drugod po svetu. Po podatkih WHO je epidemija ebole zahtevala že več kot 11.000 smrtnih žrtev.