Nekdanja državna sekretarka ZDA med demokratskimi volivci uživa 69-odstotno podporo. Če bi se odločil za tekmo, bi ji bil z 11-odstotki podpore najbližje podpredsednik ZDA Joe Biden. Na tretjem mestu je s petimi odstotki podpore senator iz Vermonta Bernard Sanders, ki se razglaša za socialista, na četrtem mestu pa nekdanji senator iz Virginije Jim Webb.
Anketa je zaznala še po odstotek podpore nekdanjemu republikancu in guvernerju Rhode Islanda Lincolnu Chafeeju ter nekdanjemu guvernerju Marylanda Martinu O'Malleyju. Senatorka iz Massachusettsa Elizabeth Warren, ki jo demokratska levica prepričuje k vstopu v tekmo to vztrajno zavrača, ker ne želi mešati zgodovinskih štren saj, če lahko kdo zmaga, je to Clintonova.
Warrenovi se namreč ne zdi pametno razbijati največjega volilnega bloka v ZDA, kar so ženske. Anketa, izvedena sredi aprila ugotavlja, da je 65 odstotkov demokratk navdušenih nad njeno kandidaturo, med moškimi pa ji je uspelo obnoreti le 49 odstotkov demokratskih volivcev. Z njeno kandidaturo pa je zadovoljnih brez navdušenja 37 odstotkov demokratov in 18 odstotkov demokratk.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Tekma med republikanci je veliko bolj tesna. V vodstvu je še vedno nekdanji guverner Floride Jeb Bush, ki v kampanjo še ni vstopil. Ima 17 odstotkov podpore med republikanskimi volivci. Po 12 odstotkov podpore ima borec proti sindikatom guverner Wisconsina Scott Walker, po 11 odstotkov pa senatorja iz Kentuckyja Rand Paul in Floride Marco Rubio, ki sta kampanji že naznanila.
Nekdanji guverner Arkansasa Mike Huckabee ima devet odstotkov podpore, teksaški senator Ted Cruz sedem, na dno pa sta padla temnopolti nevrokirurg Ben Carson in guverner New Jerseyja Chris Christie, ki imata le po štiri odstotke podpore.
Če bodo republikanski volivci odločali na podlagi tega, kdo lahko premaga Clintonovo, anketa kaže, da bi se trenutno odločili za Rubia, ki je po nedavni objavi kampanje doživel največji skok v anketah.
V hipotetičnem dvoboju s Clintonovo bi Rubio med vsemi volivci osvojil 41 odstotkov glasov, demokratka pa 55 odstotkov. Bush zaostaja za 17 odstotkov (56 proti 39 odstotkom), Christie in Paul zaostajata za 19 odstotkov, Vsi ostali pa za več kot 20 odstotkov.