"Zadnji dogodki v Jemnu so dramatično poslabšali že tako krhko situacijo v državi in bi lahko imeli resne regionalne posledice," je v sporočilu za javnost poudarila Mogherinijeva. Ob tem je izrazil prepričanje, da vojaško posredovanje ni rešitev.
Napredovanje šiitskih Hutijev in zračni napadi na palačo predsednika Abedraba Mansurja Hadija v Adnu so "nesprejemljivi koraki v smeri zaostrovanja že tako polarizirane situacije" je nadaljevala visoka predstavnica EU, ki je prepričana, da je to sprožilo savdske zračne napade.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Mogherinijeva je vse vpletene strani pozvala k razumnemu ravnanju. "V tem kritičnem trenutku bi morali vsi regionalni akterji delovati odgovorno in konstruktivno, da bi nemudoma vzpostavili pogoje za vrnitev k pogajanjem," je poudarila.
"Le širok političen konsenz, dosežen s pogajanji, lahko zagotovi trajno rešitev, ponovno vzpostavi mir ter ohrani enotnost in ozemeljsko celovitost Jemna," je prepričana. Brez mirne rešitve se bo po njenih besedah dramatično povečala možnost, da bodo razmere izkoristile skrajne in teroristične skupine.