Sneg se ne tali, ker je območje zajel hud mraz, ki ponekod skupaj z vetrom povzroča občutek, da je zunaj minus 40 stopinj Celzija. V Bostonu so sicer davi imeli najbolj mrzlo jutro od leta 2004, saj so namerili minus 19 stopinj Celzija.
Območje naj bi v torek zajelo novo neurje, za katerega še ni jasno, koliko snega bo prinesel. Temperature bodo ostale nizke in sneg se ne bo talil. Delavci, ki čistijo sneg po severovzhodu, so že pošteno izčrpani, slabo vreme pa se sedaj seli tudi na jug in osrednji zahod.
Meteorologi svarijo, da mraz in snegom ogrožata okoli 100 milijonov ljudi. Severovzhodnim državam so se pri tem pridružile še države od Arkansasa, Kansasa, Oklahome, Severne Karline, Virginije, Indiane do celo Mississippija, kjer napovedujejo leden dež.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Hud mraz naj bi trajal še najmanj teden ali dva, na jugu pa pričakujejo tja do 22 centimetrov snega. O velikem številu žrtev še ne poročajo, čeprav zadrževanje na prostem pri minus 40 povzroči ozebline v nekaj minutah. V Bostonu je umrli moški med kidanjem snega, nedaleč od obale pri Nantucketu v Massachusettsu pa je obalna straža rešila avstralska jadralca, ki se jima je pokvaril motor.
Snežna neurja in mraz pomenita tudi vse ostale običajne težave, kot je zapiranje šol, letališč, cest in vladnih uradov. S slednjim danes ni težav, saj v ZDA praznujejo nacionalni praznik dan predsednika.