V Bruslju so medtem sicer že zanikali, da so ignorirali Grčijo pri objavi omenjene izjave voditeljev članic unije. "Posvetovali smo se z vsemi, tako kot se vedno in nismo ignorirali ali zaobšli Grčije na noben način - ravno nasprotno," je za nemško tiskovno agencijo dpa dejal tiskovni predstavnik predsednika Evropskega sveta Donalda Tuska, Preben Aamann. "Smo pa poskušali najti posebno rešitev, ki bi jim ustrezala," je dodal.
Grški radio Skai je medtem poročal, da bo to vprašanje v četrtek v Bruslju izpostavil tudi novi grški zunanji minister Nikos Kocjas, ko se bo udeležil zasedanja zunanjih ministrov članic EU. Glede na torkovo izjavo voditeljev EU naj bi zunanji ministri EU preučili možnosti za uvedbo dodatnih sankcij proti Rusiji zaradi novega zaostrovanja konflikta v vzhodni Ukrajini.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Ukrajinska kriza bo zagotovo tudi tema vrha EU 12. februarja, ki se ga bo prvič udeležil tudi Cipras. Za zaostritev sankcij je potrebno soglasje vseh članic in če bo Cipras proti, potem novih sankcij ne bo. A v Bruslju so po poročanju dpa nakazali, da je še prezgodaj za ocene, ali Ciprasova vlada res v temeljih nasprotuje sedanjemu pristopu EU do Rusije.
Cipras je sicer v svojih dosedanjih izjavah že nakazal, da sankcij proti Rusiji ne podpira, tako kot tudi ne obujanja "hladnovojne retorike".