V odzivu na proteste je Hollande poudaril, da bo Francija še naprej branila svobodo izražanja. Glede držav, v katerih so potekali protesti, je dejal, da prebivalci nekaterih od njih ne razumejo svobode govora, ker je nimajo. Obenem je Hollande pripomnil, da je Francija mnoge od teh držav podpirala v boju proti terorizmu.
Proteste so sprožile karikature preroka Mohameda na naslovnici najnovejše številke francoskega satiričnega tednika Charlie Hebdo, prve po terorističnih napadih na uredništvo prejšnji teden. Številni opozarjajo, da gre za žalitev muslimanov ter podžiganje sovraštva in jeze.
Doslej so najnovejšo številko prodali v 1,9 milijona izvodih. Skupno sicer nameravajo natisniti pet milijonov izvodov.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Enega od napadalcev na uredništvo časnika, Saida Kouachija, so že na skrivaj pokopali, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Njegov pogreb so pod strogim policijskim nadzorom opravili v petek v mestu Reims, kjer je živel približno dve leti.
Pri pokopu v neoznačen grob so bili prisotni nekateri od njegovih svojcev. Župan Reimsa Arnaud Robinet sicer ni želel, da napadalca pokopljejo v njegovem mestu, a je zaradi zakonodaje to moral sprejeti. Bal se je namreč, da bi njegov grob postal svetišče, kjer bi se zbirali skrajneži.
Drugega napadalca, Cherifa Kouachija, naj bi pokopali kmalu v pariškem predmestju Gennevilliers.