Razsežnosti napada, ki se je zgodil v sredo 7. januarja v mestih Baga in Doron Baga, so vidne grafično na satelitskih posnetkih mest iz 2. januarja, se pravi pred napadom in 7. januarja, tik po napadu.
Iz posnetkov je razvidno, da je več kot 3100 poslopij v mestu Doron Baga po napadu uničenih, prav tako na posnetku s 7. januarja niso več vidni čolni na obali jezera Čad, kar potrjuje pričevanja očividcev, da so jih prebivalci uporabili za pobeg. V gosto poseljeni Bagi pa je bilo v požarih uničenih nekaj več kot 600 poslopij.
»Ubili so toliko ljudi. Videl sem mogoče okoli 100 ubitih v Bagi. Stekel sem v grmovje. Ko smo bežali, so [Boko Haram] streljali in ubijali.« - Nekdanji prebivalec Bage.
»Te podrobne slike kažejo opustošenje katastrofičnih razsežnosti v dveh mestih, od katerih je bilo eno v štirih dneh skoraj popolnoma izbrisano z zemljevida,« je dejal predstavnik Amnesty International za Nigerijo Daniel Eyre.
Po prepričanju organizacije posnetki podpirajo pričevanja, da je bilo v napadu ubitih več sto ljudi, v vsakem primeru pa bistveno več od 150, na kolikor je število žrtev ocenila nigerijska vlada.
Priče so po napadu povedale, da so borci skrajne skupine streljali vse okrog sebe, pri čemer niso prizanašali niti ženskam - med žrtvami naj bi bila tudi nosečnica med porodom - niti otrokom. Ulice naj bi bile polne trupel, pojavile so se celo ocene o 2000 ubitih. Teroristi naj bi poleg tega ugrabili številne ženske.
Boko Haram ima trenutno pod nadzorom področje v velikosti 52.000 kvadratnih kilometrov – kar je približna površina Slovaške.
Natančno število ubitih morebiti nikoli ne bo znano, saj tako mesto Baga kot okoliško območje še vedno nadzoruje Boko Haram. Nigerijske varnostne sile si trenutno prizadevajo območje pridobiti nazaj pod svoj nadzor.
Po navedbah Združenih narodov je po najnovejših napadih, ki so se začeli 3. januarja in so trajali štiri dni, z območja na severovzhodu države zbežalo približno 20.000 ljudi, od katerih se jih je več kot 11.000 zateklo v sosednji Čad.