Za Josipovića je glede na rezultate vzporednih volitev glasovalo 38,90 odstotka volivcev. Največ glasov v prvem krogu so mu sicer napovedovali še pred volitvami. V drugem krogu 11. januarja pa se bo kot vse kaže pomeril z nekdanjo hrvaško zunanjo ministrico Grabar Kitarevićevo, ki se je glede na vzporedne volitve s 38,10 odstotka glasov uvrstila na drugo mesto.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Najbližji drugem krogu je kandidat aktivistične skupine Živi zid Ivan Sinčić, ki so mu vzporedne volitve pokazale 15,6 odstotka glasov podpore. Sledi kandidat desničarske koalicije Zveza za Hrvaško Milan Kujundžić s 5,7 odstotki.
Državna volilna komisija je prve rezultate začela objavljati na svoji spletni strani ob 20. uri. Napovedali so, da bodo do 22. ure imeli tudi prve neuradne izide prvega kroga šestih hrvaških predsedniških volitev.
Kot je objavila volilna komisija, je do 16.30 volilno pravico izkoristilo več kot 1,2 milijonov izmed približno 3,8 milijonov hrvaških volivcev. Gre za 36,36 odstotkov volivcev, kar je za približno tri odstotke več kot na predsedniških volitvah leta 2009.
Ob tem je treba upoštevati, da se je pred petimi letih do 16. ure volitev udeležilo približno 50.000 volivcev več kot danes, a je takrat bilo registriranih tudi več volivcev - 4,5 milijonov.
Zaradi snega so nekatera volišča v notranjosti Dalmacije in v gorah pri Samoborju odprli nekoliko kasneje, enega v Splitsko-dalmatinski županiji pa niso uspeli odpreti za 75 tamkajšnjih volivcev.
Največ volivcev oz. več kot 40 odstotkov je bilo danes v Karlovški in Međimurski županiji, najmanj oz. nekaj več kot 33 odstotkov pa v Osiješko-baranjski, Bjelovarsko-bilogorski in Krapinsko-zagorski županiji.
Na današnjih volitvah ni bilo resnejših incidentov. Kot je sporočila nevladna organizacija Državljani organizirano spremljajo volitve, so sprejeli nekaj pritožb volivcev, najpogosteje zaradi kršitve volilnega molka s pošiljanjem sms sporočil.