Reforme so bile glavna tema tudi pogovorov Obame s predsednikom Thein Seinom v četrtek v prestolnici Najpjitaw. Visoki predstavniki tamkajšnjih oblasti so zagovarjali hitrost sprememb, češ da so za nekatere dele družbe celo prehitre in da proces terja potrpljenje.
Obama je na novinarski konferenci s Suu Čijevo pozval, naj splošne volitve, predvidene za prihodnje leto, izvedejo pravočasno. Ob tem se je zavzel, da bi bile volitve svobodne, poštene in vključujoče.
Ustava iz leta 2008 določa, da mjanmarski državljani, ki so v sorodu s tujci, ne smejo kandidirati za najvišje položaje v državi. Pokojni mož Suu Čijeve je bil Britanec, njena sinova pa sta prav tako britanska državljana.
Suu Čijeva to določbo v mjanmarski ustavi, ki ji preprečuje kandidaturo na volitvah, označuje za nepošteno, nepravično in nedemokratično. "Če želimo demokracijo, si moramo upati živeti po načelih demokracije," je dejala voditeljica opozicijske Narodne lige za demokracijo. Zato že zbira podporo za spremembo ustave pred volitvami, vendar ima vsemogočna mjanmarska vojska še naprej pravico do veta na spremembe tega temeljnega besedila.