Tožbo sta na višjem sodišču v Kuala Lumpurju vložila 14- in 11-letna sinova poslovneža Jeeja Jinga Hanga, enega od 239 ljudi na krovu letala, ki je skrivnostno izginilo 8. marca, samo eno uro po vzletu, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Tožnika po navedbah njunega odvetnika Garyja Chonga trdita, da je bila družba Malaysia Airlines malomarna in ni sprejela ustreznih varnostnih ukrepov. Tožba obenem malezijski vladi oz. agenciji za civilno letalstvo očita, da ni v razumnem času po izginotju letala z radarjev skušala vzpostaviti stika z letalom.
Tožba je poleg tega uperjena proti vladnemu oddelku za priseljevanje, ki da ni opravilo svoje naloge, ko je na krov letala spustilo potnike s ponarejenimi dokumenti.
Odvetniki tožnikov so zatrdili, da bodo zahtevali odškodnino, niso pa navedli želene višine, poroča britanski BBC.
Marca je ameriška odvetniška pisarna v imenu svojcev žrtev izginotja vložila civilno tožbo, a jo je sodnik zavrgel zaradi postopkovnih nepravilnosti.
Iskanje izginulega letala se sicer nadaljuje. Malezijske oblasti ocenjujejo, da je svojo pot končalo v južnem Indijskem oceanu. A za zdaj še niso našli nobenih razbitin, poleg tega pa tudi nobene prepričljive razlage za izginotje.
Malezijska dečka tožita prevoznika in državo zaradi izginulega MH370
Malezijska dečka sta danes vložila tožbo proti letalski družbi Malaysia Airlines in malezijski vladi zaradi malomarnosti v zvezi z letom MH370, ko je letalo z njunim očetom na krovu na poti iz Kuala Lumpurja v Peking marca skrivnostno izginilo. Tožbo je v imenu dečkov vložila njuna mati. Gre za prvo uradno tožbo svojcev žrtev incidenta v Maleziji.