Hudo neurje še v Zagrebu, alarm razglasili tudi v BiH
Močna nevihta je popoldne zajela Zagreb, kjer sta močan dež in veter povzročila težave v prometu. Lokalni mediji tudi poročajo, da je poplavljena vzletno-pristajalna steza na letališču Pleso.
Močni sunki vetra so lomili veje dreves, ki so padale na električno napeljavo in povzročile prekinitev tramvajskega prometa v vzhodnem delu mesta. Zaradi vode na cestah so morali začasno ustaviti ali omejiti tudi nekatere linije mestnega avtobusnega prometa.
Policija je poročala o težavah v prometu na mestnih ulicah in v vseh večjih križiščih, na katerih je prihajalo do zastojev zaradi poplavljenih cestišč in podrtih dreves. Veter je odnašal predmete s teras lokalov, je poročal novičarski portal index.hr. Zaradi številnih klicev imajo gasilci veliko dela.
Lokalni radio 101 je poročal, da gre pričakovati tudi zamude v letalskem prometu, saj je poplavljena vzletno-pristajalna steza na zagrebškem mednarodnem letališču Pleso.
V centru za kontrolo zračnega prometa v Zagrebu je med neurjem okoli 15. ure vdrla voda in je zmanjkalo elektrike. Ker nadzorniki niso mogli več spremljati letal v hrvaškem zračnem prostoru - v njem je bilo takrat približno sto potniških letal - so morali zračni prostor nad vso državo začasno zapreti. Letala, ki so bila v zraku, so varno pospremili v zračne prostore drugih držav. Že nekaj pred 17. uro so sicer začeli znova delati in promet se je počasi normaliziral.
Območje Siska jugovzhodno od Zagreba je medtem zajela toča. Podobne novice prihajajo iz Čakovca in Koprivnice.
Močan veter povzroča težave tudi na avtocestah med Zagrebom in Reko ter tudi proti Splitu. Na jadranski magistrali in gorskih cestah so možni udori zemlje in kamenja, opozarja Hrvatski auto klub (Hak).
Ciklon Melisa je pred tem danes zajel Zadar, kjer so bile poplavljene številne mestne ulice in trgi. Na več otokih na zadrskem območju so zabeležili rekordne dnevne količine dežja. V morju pri Čiovu nedaleč od Splita so zasledili vodne trombe.
Vremenoslovci so danes za Istro, Kvarner ter Dubrovnik z okolico razglasili rdeči alarm oz. največjo stopnjo nevarnosti.
V več regijah v BiH - med drugim na območju Banja Luke, Tuzle, Bihaća ter Mostarja in Trebinja - so medtem zaradi nevarnosti močnega deževja in strel razglasili oranžni alarm, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug. Slabo vreme v prihodnjih dveh dneh bi lahko med drugim vodilo v poplavljanje manjših rek in potokov na severu in severozahodu Republike srbske.