Voditelj skrajne skupine Abubakar Shekau je v začetku tedna priznal, da za ugrabitvijo stojijo njegovi borci. 276 šolark, večinoma starih med 16 in 18 let, so iz šole v mestu Chibok na severu Nigerije odpeljali 14. aprila. Zagrozil je, da jih bodo prodali in menil, da dekleta v prvi vrsti sploh ne bi smela biti v šoli, temveč se poročiti.
Boko Haram naj bi poleg tega stal za nedavnim napadom v zvezni državi Borno. Napadalci so v mestu Ganboru Ngala v ponedeljek po navedbah lokalnih oblasti ubili okoli 300 ljudi. Mesto je bilo sicer brez varnostnih sil, saj so te premestili severneje, da bi pomagale pri iskanju ugrabljenih deklet.
Še enajst deklet je bilo v napadu na dve vasi v bližini skrivališča skupine ugrabljenih v nedeljo ponoči. Iskalna operacija nigerijske vojske je bila deležna ostrih kritik, po vsej državi so potekali protesti.
Nigerijska policija je v ponedeljek ponudila 300.000 ameriških dolarjev (215.000 evrov) nagrade vsakomur, ki bi z informacijami pomagal pri iskanju in rešitvi deklet. Številni so se sicer po poročanju britanskega BBC ob tem spraševali, zakaj so tovrsten ukrep sprejeli šele zdaj.
Najnovejše nasilje v državi je skorajda povsem zasenčilo Svetovni gospodarski forum, posvečen Afriki, ki se je v sredo zvečer začel v nigerijski prestolnici Abuja.
V torek so pomoč pri iskanju deklet najprej ponudile ZDA, s podobno ponudbo sta v sredo prišli na dan še Francija in Velika Britanija. Vse tri bodo sicer pomagale z ekipami strokovnjakov, ki pa ne bodo sodelovali pri iskanju ne terenu, temveč se med drugim posvetili načrtovanju in svetovanju. Tudi Kitajska je obljubila pomoč v obliki satelitskih podatkov in obveščevalnih storitev svoje države. Tudi 16-letna Pakistanka Malala, ki je preživela strelski napad talibanskih upornikov zaradi zavzemanja za pravico deklet do šolanja, je menila, da svet ne sme ostati tiho glede ugrabitve deklet. "Če bomo molčali, se bo to širilo, dogajalo se bo vse pogosteje," je dejala v pogovoru za BBC.