Po njegovih besedah na to kaže kopičenje ruske vojske v ukrajinski provinci Herson severno od Krima, kjer naj bi tudi polagali protipehotne mine. Ukrajinske varnostne sile so na jugu in vzhodu države prijele proruske aktiviste z identifikacijskimi dokumenti ruske varnostne službe, ker so sprožali konflikte, je pojasnil novinarjem v Ženevi.
Pohod ruske vojske in proruskih milic na Krimu je neustavljiv, odkar je ruski predsednik Vladimir Putin dobil 22. februarja zeleno luč ruskega parlamenta za posredovanje na Krimu.
"Ukrajina in Ukrajinci so pripravljeni zaščititi svojo domovino z vsemi potrebnimi sredstvi," je ob tem še dejal, a poudaril, da so v sedanji fazi zavezani mirni rešitvi.
"Uporaba pravice do samoobrambe bo zadnje sredstvo, h kateremu se bi zatekla Ukrajina," je dejal.
Pohod ruske vojske in proruskih milic na Krimu je neustavljiv, odkar je ruski predsednik Vladimir Putin dobil 22. februarja zeleno luč ruskega parlamenta za posredovanje na Krimu, še poroča AFP.
Po torkovi priključitvi Krima Rusiji se nove oblasti v Kijevu in njihove zahodne zaveznice sedaj bojijo, da se bo Putin v okviru svoje kampanje za "zaščito" rojakov usmeril na jugovzhod Ukrajine, kjer je prav tako močno zastopano rusko etnično prebivalstvo.
Generalni sekretar zveze Nato Anders Fogh Rasmussen, ki je pripojitev Krima Rusiji v sredo označil za največja grožnja evropski varnosti in stabilnosti od konca hladne vojne, je ob tem izrazil bojazen, da bo Rusija posredovala tudi na vzhodu Ukrajine.