Za Kennedyja je bil usoden 22. november 1963, ko se je mudil v Dallasu. Uradna preiskava je ugotovila, da ga je s streli ubil privrženec komunizma Lee Harvey Oswald.
Uradne razlage niso zadovoljile vseh. Tako danes o Kennedyjevi smrti obstaja več teorij zarot, po katerih naj bi bili v atentat vpleteni Fidel Castro, Moskva, Cia, mafija in celo vesoljci.
V spomin na ubitega predsednika bodo danes zastave v ZDA spuščene na pol droga. Odločitev je sprejel zdajšnji predsednik Barack Obama, ki je Kennedyja označil za "izjemnega služabnika države, vizionarja in idealista".
Po vseh ZDA bodo potekale maše v Kennedyjev spomin, v Dallasu pa se bodo ob 12.30 po lokalnem času dogodka izpred pol stoletja spomnili z minuto molka. Na trgu Dealey, kjer je bil ubit Kennedy, bo spominska slovesnost, na kateri pričakujejo okoli 5000 ljudi.
Več dogodkov bo tudi v Bostonu v zvezni državi Massachusetts, kjer je bil rojen JFK.
Kennedy, prvi televizijski predsednik, je mlade Američane mobiliziral s svojimi mirovnimi korpusi za pomoč v revnih državah, postavil je cilj poti na Luno, mirno je razrešil kubansko jedrsko raketno krizo ter začel pogajanja s tedanjo Sovjetsko zvezo o razorožitvi. Začel pa je tudi največjo ameriško vojno katastrofo - Vietnam.
Najmlajši ameriški predsednik je imel tudi razburkano zasebno življenje. Medtem ko so bili Američani očarani nad njegovo elegantno soprogo Jackie, se je sam večkrat zabaval z različnimi ženskami, med drugim tudi z legendarno Marilyn Monroe.
Mineva pol stoletja od smrti Johna F. Kennedyja
Danes mineva natančno 50 let od umora ameriškega predsednika Johna Fitzgeralda Kennedyja. Dogodek je pretresel ZDA in odmeval po vsem svetu, aktualen pa je tudi še danes. O atentatu namreč krožijo številne teorije zarote, javnost pa z navdušenjem sprejema tudi pikantne podrobnosti iz zasebnega življenja nekdanjega ameriškega predsednika.