Čalićeva je očitala Sanaderju, da nima mere pri izvajanju obrambe, ki je danes potekala že šesti delovni dan. "Ali boste vi meni govorili, kako naj se branim," je odgovoril Sanader. Povedal je celo, da bo zapustil dvorano, ker mu ne dovolijo govoriti, a se je potem pomiril in se opravičil sodnici.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Obenem se je pritoževal, da njegovo obrambo ovira tudi dejstvo, da je država blokirala njegovo premoženje in si ne more privoščiti sodnih izvedencev. Poleg tega naj bi imel omejen čas za sestanke s svojimi odvetniki.
Danes je poskusil zanikati trditve nekdanjega šefa hrvaške carine in glavnega blagajničarja HDZ Mladena Barišića, ki je med preiskavo trdil, da je večkrat nesel denar Sanaderju. Bivši premier je ocenil, da gre za konstrukt, ker je Barišić preiskovalcem trdil, da je Sanaderju prinesel 28 milijonov kun (3,8 milijone evrov), medtem ko je tožilstvo navedlo 15 milijonov kun (dva milijona evrov).
Tudi danes je govoril o svoji umetniški zbirki ter je ponovil, da je umetnine zbiral slaba štiri desetletja. Poudaril je, da je mnoge slike dobil kot darilo, tudi od svoje naslednice na položajih v vladi in HDZ Jadranke Kosor, nekdanjega predsednika sabora Luke Bebića, bivšega zunanjega ministra Gordana Jandrokovića, državnega tožilca Mladena Bajića, Barišića in še nekaterih.
Tudi danes je izpostavil, da je žrtev političnega pregona, ki ga je na sestanku z Bajićem naročila Kosorjeva. Hrvaški mediji so večkrat izpostavili, da Sanader ne omenja, da se je tega, zanj spornega srečanja udeležil tudi takratni notranji minister Tomislav Karamarko, ki danes vodi HDZ.
Sicer je tudi HDZ na zatožni klopi v enem največjih primerov politične korupcije na Hrvaškem. Tožilstvo trdi, da so obtoženci preko oglaševalske agencija Fimi-media oškodovali državni proračun in javna podjetja za najmanj deset milijonov evrov, ki so končali v črnih skladih stranke ali v žepih posameznikov.
Sojenje se bo nadaljevalo v torek, ko naj bi predvajali posnetke z zaslišanja Sanaderja med preiskavo. Nato naj bi svojo obrambo začel Barišić, ki je kaznivo dejanje priznal, a se ni uspel dogovoriti s tožilstvom glede višine kazni.
Poleg Sanaderja vse obtožbe zavrača tudi nekdanji tiskovni predstavnik vlade in HDZ Ratko Maček, medtem ko v HDZ trdijo, da organi stranke niso bila seznanjeni s črnimi skladi.