Nasprotniki parade so uničevali izložbe trgovin in metali kamenje na policiste, ki so varovali udeležence parade, zato je policija uporabila solzivec in pendreke, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Udeležence parade so nato iz središča mesta evakuirali s policijskimi vozili, saj je policija ocenila, da je to najprimernejši način, da jih spravijo na varno.
Po Podgorici se je v tednu pred parado pojavilo več grafitov, usmerjenih proti homoseksualcem, organizatorji pa so prejeli tudi številne grožnje. Ostro nasprotovanje paradi je izrazila tudi srbska pravoslavna cerkev (SPC) v Črni gori in parado označila kot "brezsramen dogodek", organizatorje pa pozvala, naj jo odpovejo.
Udeležence parade so nato iz središča mesta evakuirali s policijskimi vozili, saj je policija ocenila, da je to najprimernejši način, da jih spravijo na varno.
Policija je organizatorjem obljubila polno podporo in zagotovila, da bo poskrbela za varnost, hkrati pa je tudi posvarila, da bodo vsi napadi na udeležencev parade ostro sankcionirani.
Ulice, po katerih je potekala parada, so policisti že zjutraj zaprli, za varnost udeležencev pa je skrbelo več kot 2000 policistov in pripadnikov posebnih enot. Nad črnogorsko prestolnico je v času parade krožil tudi helikopter.
Kot poroča srbska tiskovna agencija Tanjug, je predstavnik organizatorjev Danijel Kalezić po koncu parade dejal, da je zadovoljen. "LGBT osebe v Podgorici od danes naprej ne bodo nevidne. Borili se bomo še naprej, dokler ne dosežemo popolne svobode."
Prva parada ponosa v Črni gori, ki so jo 24. julija organizirali v Budvi, se je prav tako končala z nasilnimi spopadi med nasprotniki parade in policisti. S policijo se je takrat spopadlo več kot 100 nasprotnikov parade, večinoma mladih, ki so metali kamne in steklenice.