Od 305 senatorjev, ki so oddali svoj glas, jih je podporo vladi izreklo 235, medtem ko jih je bilo 70 proti. Letta je s tem močno presegel potrebno večino.
Nepričakovani obrat Berlusconija je bil sicer presenečenje tako za Letto kot tudi za senatorje Ljudstva svobode. Po mnenju vodje poslanske skupine Demokratske stranke v senatu Luigija Zande naj bi medijski mogotec s spremembo stališča skušal prikriti svoj "jasen politični poraz", poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Drugi izpostavljajo, da se je Berlusconi z ostrim obratom želel tudi izogniti grozečemu razpadu svoje stranke.
Analitiki so že opozarjali, da bi v primeru, da bi Letta prejel zaupnico kljub Berlusconijevemu nasprotovanju, to za medijskega mogotca predstavljalo zelo hud politični udarec.
Popoldne bo sicer vprašanje o zaupnici Letta zastavil še v poslanski zbornici. Tudi tam lahko računa na zadostno podporo.
Italijanski premier Letta v senatu dobil zaupnico
Italijanski senatorji so prepričljivo izglasovali zaupnico premieru Enricu Letti, poročajo tuje tiskovne agencije. Potem ko je svoje ministre v soboto pozval k odstopu iz vlade in s tem sprožil vladno krizo, je danes podporo Letti nazadnje izrekel tudi Silvio Berlusconi s svojim Ljudstvom svobode.