Rumsfeld je na turneji za promocijo svoje nove knjige "Rumsfeldova pravila" na vprašanje člana občinstva, ali se mu ne zdi, da je Obama v vojni proti terorizmu prestopil na drugo stran, odgovoril, da ne more odgovoriti, ker ne ve odgovora. Obenem je dejal, da je Obama leta 2008 vodil kampanjo nasprotovanja protiterorističnim ukrepom administracije Georgea Busha mlajšega, vendar jih je vse ohranil.
Obama se je danes znova znašel pod kritikami zaradi članka v britanskem Guardianu, ki razkriva ukaz tajnega sodišča za zbiranje informacij o klicih naročnikov telekomunikacijskega podjetja Verizon. Obamo kritizirajo predvsem z levice, med drugimi se je oglasil nekdanji podpredsednik ZDA Al Gore, vendar pa ga od tam tudi branijo.
Demokratska predsednica senatnega odbora za obveščevalne dejavnosti Dianne Feinstein iz Kalifornije je povedala, da gre za normalne zadeve, ki se izvajajo že več let. Zagotovila je, da je podatke potrebno zbirati zaradi uspešnega vodenja vojne proti teroristom.
Zbiranje podatkov o klicih s strani Agencije za nacionalno varnost (NSA) sta kot nekaj povsem običajnega, branila tudi republikanska senatorja iz Južne Karoline Lindsey Graham in Georgije Saxby Chambliss.
Republikanci so manj prizanesljivi do pravosodnega ministra ZDA Erica Holderja, ki danes v senatu zagovarja predlog proračuna svojih agencij za leto 2014. Holder v pripravljenem besedilu pravi, da se novinarji v ZDA nimajo česa bati in dokler bo on na položaju, ne bodo aretirali nikogar zaradi opravljanja svojega dela.
Holder se je pripravil na vprašanja o nadziranju novinarja televizije Fox in zaplembah materialov pri ameriški tiskovni agenciji AP. Sedaj bo tudi nekaj vprašanj o nadziranju milijonov državljanov ne glede na krivdo ali nedolžnost.