Tarča napada naj bi bilo neko skladišče orožja, ki naj bi bilo namenjeno libanonskemu gibanju Hezbolah. Niti izraelska niti sirska vlada navedb doslej nista komentirali
Do napada naj bi po ugotovitvah ameriških in drugih zahodnih obveščevalnih agencij prišlo v četrtek ali petek, izraelska letala pa pri tem niso vstopila v sirski zračni prostor, je poročala ameriška televizija CNN. Letala naj bi, kot že v preteklosti ob napadih na sirske cilje, rakete izstrelila z območja zunaj sirskega zračnega prostora.
Predstavnik izraelskega veleposlaništva v Washingtonu zadeve ni želel komentirati, je pa ponovil, da "je Izrael odločen preprečiti prenos kemičnega orožja (...) s strani sirskega režima teroristom, še posebej gibanju Hezbolah v Libanonu".
Po poročanju CNN naj bi sicer tokratni napad ne bil povezan s kemičnim orožjem. A neimenovani visoki ameriški uradnik je za ameriško televizijo NBC po drugi strani dejal, da je bila tarča izraelskega napada po vsej verjetnosti povezana s kemičnim orožjem. Šlo naj bi za izstrelitvene oziroma nosilne sisteme za kemično orožje.
Če so poročila resnična, je to že drugi izraelski zračni napad na sirske cilje. Že konec januarja so izraelska letala po poročanju ameriških medijev, ki so se tudi takrat sklicevali na vladne vire v Washingtonu, napadla sirski vojaški raziskovalni center za razvoj biološkega in kemičnega orožja.
Ameriški predsednik Barack Obama je medtem v petek ob obisku v Kostariki ponovil, da - kljub namigom o uporabi kemičnega orožja v Siriji - ne načrtuje namestitve ameriških vojakov v tej državi, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Kot je dejal, si ne predstavlja scenarija, po katerem bi to koristilo ali ZDA ali Siriji.
Obama je sicer obenem poudaril, da bi jasni, konkretni dokazi o tem, da je sirski režim uporabil kemično orožje, resda "spremenili igro", a vendarle ZDA s svojim odzivom ne bi hitele.