Ameriški predsednik Barack Obama je medtem oznanil, da se bo v prihodnjih tednih z ameriškimi zavezniki na Bližnjem vzhodu pogovarjal o krizi v Siriji, kjer so v petek ugrabili štiri italijanske novinarje.
"Ves svet ve, da bi razdelitev Sirija ali prevzem nadzora nad državo s strani terorističnih sil neposredno vplivala na sosednje države. Prišlo bi do domino efekta na države, morda tudi za tiste zelo oddaljene od Bližnjega vzhoda, na zahodu, vzhodu, severu in jugu. To bi pomenilo nestabilnost za dolga leta, morda tudi desetletja," je Asad po navedbah francoske tiskovne agencije AFP dejal v intervjuju za turške medije.
Medtem ko se boji med uporniki in režimskimi silami v Siriji nadaljujejo, humanitarna kriza pa se zaostruje, je Obamova administracija v petek obelodanila, da bo ameriški predsednik v prihodnjih tednih gostil generalnega sekretarja Združenih narodov (ZN) Ban ki Moona ter voditelje Jordanije, Turčije, Katarja in Združenih arabskih emiratov, s katerimi bo iskal rešitev za Sirijo.
Obama naj bi se 26. aprila srečal z jordanskim kraljem Abdulahom II., 16. maja pa s turškim premierom Recepom Tayyipom Erdoganom. Tako Jordanija kot Turčija podpirata upor proti al Asadovemu režimu, gostita pa tudi veliko število sirskih beguncev.
V petek je v Siriji po poročanju italijanskih medijev prišlo do ugrabitve štirih italijanskih novinarjev. Ugrabljeni naj bi bili trije svobodni novinarji in novinar, ki dela za italijansko državno televizijo Rai. Italijanske oblasti so pozvale k "maksimalni previdnosti", saj je varnost talcev absolutna prioriteta, poročanje italijanske tiskovne agencije Ansa povzema AFP.
Po podatkih ZN je v dve leti trajajočem konfliktu v Siriji življenje izgubilo že več kot 70.000 ljudi.