Ni pa dokazov, da je bila v to vpletena tudi Velika Britanija, poročajo tuje tiskovne agencije. Litvinenko, nekdanji agent ruske KGB, kasneje pa kritik Kremlja z azilom v Veliki Britaniji in z britanskim državljanstvom, je umrl novembra 2006 v bolnišnici v Londonu zaradi zastrupitve z redkim radioaktivnim izotopom polonijem 210. Na smrtni postelji je dejal, da za njegovo zastrupitvijo stoji sam ruski predsednik Vladimir Putin.
Kot je dejal odvetnik, ki sodeluje v preiskavi, Hugh Davies, je po natančni preučitvi gradiva moč zaključiti, da je za smrt Litvinenka odgovorna Rusija. Po drugi strani pa ni dokazov, da je bila v zastrupitev Litvinenka, tudi agenta britanske tajne obveščevalne službe MI6, vpletena Velika Britanija ali da ga ta država ni ustrezno zaščitila.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Po navedbah nemške tiskovne agencije dpa bo Rusija na podlagi navedenih ugotovitev v sodnem procesu, ki naj bi se začel 1. maja prihodnje leto, naverjetneje postala "zainteresirana stran". Tako bi lahko ruski predstavniki zasliševali in navzkrižno zasliševali priče ter preučevali dokaze.
Moskva že od leta 2006 zavrača vse očitke o vpletenosti v Litvinenkovo smrt.
Litvinenkova smrt je močno zaostrila odnose med Veliko Britanijo in Rusijo. Britanski tožilci so umor pripisali dvema Rusoma, agentoma KGB Aleksandru Lugovoju in Dmitriju Kovtunu, s katerima se je Litvinenko srečal in pil čaj, malo preden je zbolel. A ruska stran dvojice vse doslej ni želela izročiti.