Vlada premierja Roberta Goloba je, sodeč po tokratni anketi, rahlo popravila vtis med volivci. Podpira jo 34,4 odstotka vprašanih, maja je bil ta delež nekaj manj kot tretjinski. Podpore medtem ne uživa pri 47,8 odstotka vprašanih, maja je ta delež presegal polovico.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Med strankami sta svoj položaj še okrepili največji, SDS in Gibanje Svoboda. Največjo opozicijsko stranko bi, če bi bile volitve danes, volilo 21,8 odstotka vprašanih, maja je bilo takšnih 18,8 odstotka. Največji koalicijski in parlamentarni stranki se je medtem podpora dvignila s 15,3 odstotka na 17,6 odstotka. Do tretje NSi, ki je s 5,6 odstotka ohranila majsko podporo, je nato dolg razkorak. Na četrtem mestu so koalicijski socialdemokrati, ki jim je podpora padla s 6,3 odstotka na 5,0 odstotka in so tako zamenjali položaj z manjšo izmed opozicijskih strank. Uspeh na volitvah v Evropski parlament, na katerih je z Vladimirjem Prebiličem dobila en mandat slovenskega poslanca v Evropskem parlamentu, je zunajparlamentarno stranko Vesna dvignil med prvih pet strank. Če bi bile volitve danes, bi jo volilo 4,1 odstotka vprašanih, maja je bilo takšnih 3,2 odstotka. Vesna je tako prehitela koalicijsko Levico, ki bi jo volilo 3,7 odstotka vprašanih (maja 3,2 odstotka). Opazen je tudi skok zunajparlamentarne SLS, ki je z nosilcem liste Petrom Gregorčičem za malo zgrešila mandat v Evropskem parlamentu. Svoj glas bi ji dalo 3,3 odstotka vprašanih, maja je bilo takšnih le 1,0 odstotka.
Četrtino podpore je medtem izgubila zunajparlamentarna Resni.ca, ki bi jo tokrat po majskih 4,1 odstotka volilo 3,1 odstotka vprašanih. Ostalim strankam bi pripadlo 8,6 odstotka glasov vprašanih, precej pa se je zmanjšal delež tistih, ki ne vedo, koga bi volili. Tokrat je takšnih 15,6 odstotka, maja jih je bilo 21,8 odstotka. Da ne bi podprli nobene od strank, jih je podobno kot maja odgovorila približno desetina.