Logar je v petzvezdičnem hotelu bival od 28. do 30. julija lani in za posamezno nočitev z zajtrkom odštel 80 evrov. Ker je šlo za dve prenočitvi in dve osebi, ga je to stalo 320 evrov, skupaj z drugimi stroški (pijača, prijavnina, turistična taksa, velnes) pa je plačal 406 evrov. Po drugi strani smo pridobili informacijo, da je isti Hotel Slovenija dve prenočitvi za eno osebo tri konce tedna pozneje ponujal za 655 evrov. Dodati je treba, da Hotel Slovenija spada pod okrilje družbe Istrabenz turizem, katere nadzorni svet vodi Logar, ta pa je tudi imenoval novega predsednika uprave Aleša Semejo.
Ni bilo edino bivanje
Toda to ni bilo edino Logarjevo poletno bivanje v hotelih, ki jih nadzoruje. Po poročanju portala RTV Slovenija je v istem hotelu ugodno dopustoval še od 25. do 27. avgusta lani, od 4. do 6. avgusta pa še v Grand hotelu Portorož, obakrat za 80 evrov na noč. Iz poročila za KPK, ki so ga pridobili, izhaja, da Logar v omenjenih obdobjih v Portorožu ni imel kaj iskati, saj za njegovo bivanje ni niti sklepa nadzornega sveta niti sklepa uprave družbe Istrabenz turizem. KPK pa je pojasnila, da je po prehodnem preizkusu senat komisije na seji 22. februarja letos zaradi sumov kršitev zakona o integriteti in preprečevanju korupcije sprejel odločitev o uvedbi preiskave.
Logar se še naprej spreneveda, saj je na naše vprašanje, ali je že odstopil kot predsednik nadzornega sveta družbe Istrabenz turizem, ponovil, da v Hotelu Slovenija ni dopustoval: »Za bivanje sem prejel uradno ponudbo oddelka rezervacij, iz katere ni razviden podatek o kakšni ugodnosti. Prav tako ugodnosti nisem zahteval. Prepričan sem, da je bila ponudba skladna s politiko uprave in takrat veljavnim cenikom družbe. Da bi navedene okoliščine predstavljale kakršno koli kršitev, nisem seznanjen.« Še več, za RTV Slovenija je odgovoril celo, da je bil v Portorožu poslovno, »saj sem želel testirati način, kako funkcionira hotel.« In na ta poslovni vikend je vzel s seboj hčerko…
Zavili so se v molk
V družbi Istrabenz turizem so nas napotili na Logarja. Iz družbe Elektro Maribor, kjer je Logar prav tako predsednik nadzornega sveta, pa nam do zaključka redakcije niso odgovorili, ali je še primeren za takšno funkcijo. So pa sprožili postopke v SDH, ki je Logarja imenovala v nadzorni svet: »SDH je bil o omenjenih domnevnih nepravilnostih obveščen in je v skladu z internimi pravili nemudoma začel preiskavo očitanih ravnanj. Nadalje je KPK v okviru svojega postopka SDH pozval, da mu predloži vso razpoložljivo dokumentacijo v predmetni zadevi, kar je SDH tudi storil. Postopek obravnave domnevnih nepravilnosti sedaj vodi KPK. Če bodo v njem pravnomočno ugotovljene kršitve integritete, bo SDH nemudoma ukrepal ter kršitelje v skladu z določili ZSDH-1 odpoklical z vseh funkcij v organih nadzora družb s kapitalsko naložbo države.«