Šetinc Pašek je sicer pojasnila, da način izključitve brez pojasnila, razprave in pravice do zagovora kaže na "porazno stanje in tudi siceršnje razumevanje notranje demokracije v stranki". "Če je slučajno razlog za izključitev moje stališče glede politične integritete in politične odgovornosti, je očitno, da ta stranka in predsednik te stranke teh vrednot z mano ne deli," je zapisala v odzivu za STA.
Kot je še dodala, razlogov za izključitev iz stranke ne pozna. "Kot so mi namreč po seji sveta povedali kolegi, pravih razlogov niso slišali, razen - ugibam iz slišanega - zbirko klevet, laži, natolcevanj in konstruktov, ki jih je očitno zbrala generalna sekretarka Vesna Vuković," je še dodala. Na vprašanje, ali bo še naprej poslanka Svobode oziroma kakšni bodo njeni nadaljnji koraki pa je odgovorila, da še ne ve. Vuković je za STA očitke zanikala in dejala, da ni bila ona pobudnica izključitve poslanke iz stranke.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Šetinc Pašek je bila sicer večkrat javno kritična do nekaterih članov stranke in ministrov, med drugim do danes že nekdanje ministrice Sanje Ajanovič Hovnik in nazadnje do ministra za obrambo Marjana Šarca. Po neuradnih informacijah STA naj bi sicer nekaj očitkov proti Šetinc Paškovi prišlo tudi s strani Urške Klakočar Zupančič.
Nekdanji poslanec LMŠ, v tem mandatu pa svetovalec v kabinetu Klakočar Zupančičeve Robert Pavšič za zdaj izključitve iz stranke ne želi komentirati.
Kot so za STA pojasnili v stranki, je bila Šetinc Pašek pred sejo sveta seznanjena s pobudo za izključitev iz stranke, ki jo je sprejel izvršni odbor. Pojasnili so ji tudi, da bo razloge dobila pisno, po elektronski pošti in se bo do njih lahko opredelila. Po njeni izjasnitvi pa se bo znova sestal izvršni odbor in se opredelil do njenega odgovora.