Gorski reševalci opozarjajo, da je za prečenje snežišč nujno potrebna in obvezna zimska oprema, zlasti cepin in dereze, ki ju je treba znati tudi uporabljati. V letošnjem maju in juniju beležijo nekaj manj nesreč v gorah kot v enakem obdobju lani, kar pa gre pripisati deževnemu maju in delu junija, ko je bilo na potepih manj planincev in pohodnikov. V zadnjih junijskih reševanjih pa so zlasti pri tujih državljanih zaznali skupni imenovalec: neprimerna oprema, slaba priprava na turo, bolezenska stanja in slabše psihofizične sposobnosti.
»Gorski reševalci zato ponovno opozarjamo, da je v visokogorju še vedno sneg. Na severnih (osojnih) straneh so razmere lahko še povsem zimske, tudi na prisojnih straneh je ponekod še vedno potrebno prečiti snežišča, zato je za visokogorje nujno potrebna zimska oprema ter znanje in izkušnje, kako se varno gibati v gorah v zimskih razmerah. To predstavlja nevarnost predvsem za tiste, ki bodo kljub poletnim temperaturam v dolini pozabili na opremo (dereze, cepin), zato vse obiskovalce gora opozarjamo, da posebno pozornost namenijo dobri pripravi na turo,« poučujejo gorski reševalci. To pomeni: o turi zberite čim več informacij: zahtevnost poti, trajanje ture in odprtost planinskih koč ob poti. Vremenske razmere preverite na več spletnih straneh, v nahrbtniku, pa kljub poletni vročini, nikoli ne sme manjkati topel kos oblačila, kapa, rokavice, svetilka, čelada in telefon s polno baterijo in zimska oprema, če se odpravljate visoko v gore. Zaradi nestanovitnega vremena in poletnih neviht se je v hribe treba odpraviti dovolj zgodaj zjutraj.
»Gorski reševalci opozarjamo na razmere v gorah zato, da bi se obiskovalci gora na turo odpravili dobro pripravljeni in bi s tem močno zmanjšali tveganje za nesrečo. Vsak, ki na turi vseeno naleti na resne težave ali se mu zgodi nesreča, pa naj takoj pokliče 112.«
V spodnjem posnetku si lahko ogledate reševanje neprimerno opremljene pohodnice na območju Jezerskega.