Glede na navedbe virov, ki jih navaja spletni portal 24ur, je bil transport v Ukrajino v popolni tajnosti zaključen v tem tednu. Sama operacija naj bi trajala več mesecev, saj so morali oklepnike pripraviti, servisirati in organizirati prevoz. V Slovenski vojski so bili 24 let, šlo naj bi za najmanj staro orožje, ki ga je Slovenija doslej poslala Ukrajini.
Po štiri oklepnike valuk naj bi v eno od bližnjih držav prepeljali s strateškim transportnim letalom C17. Vmesni postanek je bil po poročanju portala v enem od dveh logističnih zbirnih centrov za pomoč Ukrajini na Poljskem ali Slovaškem. Transport naj bi se nekoliko zavlekel zaradi zadnjih dogodkov v Sudanu.
Slovenski valuk je posodobljena in licenčna različica lahkega večnamenskega kolesnega pehotnega bojnega vozila pandur, ki je zgrajeno v Sloveniji. Oborožen je lahko z mitraljezom 12,7 mm ali avtomatskim bombometom. V sestavi Slovenske vojske jih je bilo 85. Portal 24 ur še navaja, da je v obrambo proti ruski agresiji Ukrajini do sedaj Slovenija poslala 28 tankov M55S, 35 oklepnikov z gosenicami M80A, 16 havbic M2A1, 20 vozil HMMWV (humvee) in številno drugo oborožitev ter opremo.
Na obrambnem ministrstvu so za STA navedli, da poročil ne komentirajo skladno s sklepom vlade, po katerem so podatki o slovenski vojaški pomoči Ukrajini tajni.