Brglez je pojasnil, da se je za poznejši vstop v bitko za mesto predsednika republike odločil, ker je povezovanje različnih polov v Sloveniji izjemno zahtevno in je čakal na primerne politične pogoje. Sam si je želel podporo celotne koalicije, ne le Socialnih demokratov, je priznal. Delegate, ki se udeležujejo 14. kongresa SD, je prosil za pomoč pri kampanji, da bi nadoknadili časovni zaostanek zaradi poznejšega vstopa v volilno tekmo.
V svoji karieri se je naučil, kako se najprej povezati levi politični pol, nato sredino, naposled pa se povezovati tudi s "tistimi pametnimi konservativci, s katerimi se da pogovarjati", je dejal. Pri tem je spomnil na svojo izkušnjo predsednika DZ, kjer je to na nekaterih področjih že počel.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
V svojem govoru je med drugim nekaj ostrih besed namenil sokandidatki Nataši Pirc Musar, saj je poudaril, da je neodvisen od tranzicijskega kapitala, kar je eden od očitkov kandidatki Pirc Musar. "Nisem mislil nobenega napadati, ampak ko me pa nekdo začne napadi, pa seveda vrnem (...)" je medijem pojasnil po govoru. Po njegovih besedah mu je Pirc Musar očitala, da se v evropskem prostoru ni dovolj oglašal.
Njegov volilni program temelji na njegovih dosedanjih političnih izkušnjah, ki jih bo skušal uporabiti za povezovanje političnih strani, je pojasnil. Obljublja, da se bo ob kršitvah ustavnega reda vedno oglasil: "Ni ga takega, ki ga ne bom zaustavil, ne glede ali se piše Janša, Golob ali Fajon, mi je čisto vseeno."
Iz svojega programa je izpostavil tudi prizadevanje za solidarnost med generacijami in spoloma, ki je pogoj svobode in enakosti. Trenutna vlada je po njegovem mnenju najbolj socialno demokratska v zgodovini Slovenije, prav tako koalicijska pogodba med strankami v vladi. "Pa ni vrag, da ne bi iz tega znali narediti največ, kar je mogoče," je poudaril.