"Gregor Britovšek je obsojen za umor na 30 let zaporne kazni. Leta 2002 je naročil umor Matjaža Volka, ki ga je izvedel Nenad Mirović, tudi obsojen na 30 let zapora. Britovšek je najprej prestajal na Dobu, sedaj pa v zaporu v Celju. Odkar je v Celju, dobiva čedalje več ugodnosti, ki jih po zakonu niti še ne bi smel imeti," navaja pisec uvodoma. In nadaljuje: "Prosto gre lahko sam po mestu z obiskovalci, dobiva podarjene izhode. Drugi, ki ravno tako prestajajo zaporno kazen 30 let, nimajo takšnih privilegijev, nihče še ni dobil ugodnosti prej kot po 15 letih. Njegov komplic Mirović, ki je na Dobu, nima možnosti obiskov izven zavoda, kaj šele prostih izhodov, pa oba prestajata 30 let zapora."
To pa še ni vse: "Ne samo, da mu direktor celjskega zapora Tomaž Bračko deli izhode, dogovoril se je še, da dela zunaj zavoda v avtohiši Čepin. Vsak dan gre iz zapora in ga do večera ni nazaj. In to obsojenec za umor, ki je bil pred tem obsojen še za druga kazniva dejanja, v času umora je tudi švercal z avti in ravno takšni posli so bili povod za umor." "Zapornik Britovšek se hvali, da je on z direktorjem vse dogovorjen - da mu gre na roko. Da je za izhode dogovorjen tudi z generalnim Bojanom Majcnom. Kam smo prišli? Kdo vodi zavod, direktor Bračko ali zapornik Britovšek, ki mu direktor izpolni vsako željo. Drugi pa ne dobimo obiska izven zavoda, ki nam pripada," še pravi.
V celjskem zaporu očitke zavračajo
Kako odgovarjajo na očitke, smo povprašali pristojne v celjskem zaporu. "Zavračamo vse očitke, ugodnosti se v zavodu Celje podeljujejo v skladu z veljavno zakonodajo. Obravnave oz. podeljevanje ugodnosti imenovanega obsojenca, zaradi varstva osebnih podatkov ne moremo komentirati," so bili kratki. Prošnjo obsojenca za podelitev ugodnosti sicer obravnava strokovna skupina, ki svoj predlog skupaj s prošnjo obsojenca posreduje direktorju zavoda. O podelitvi ugodnosti odloča direktor zavoda.
Naročen umor Velenjčana
19. marca 2002 so pri gramozni jami v Ljubljani našli truplo 25-letnega Velenjčana Matjaža Volka, ki se je z Britovškom zapletel v neka dolžniško-upniška razmerja (Britovšek naj bi mu bil dolžan 12 tisoč evrov), zato je Britovšek naročil Miroviću njegov umor, priskrbel pa mu je tudi pištolo. Mirović je potem Volka zvabil v Ljubljano in ga hladnokrvno likvidiral. Med sojenjem je bilo veliko ugibanj o tem, ali je bil Mirović res pripravljen moriti za 200 evrov in 15.000 tolarjev, kolikor je po mnenju tožilstva dobil od Britovška. Sodniki so prepričani, da je toliko dobil pred umorom, kako sta bila dogovorjena za pozneje, pa ne ve nihče. Britovšek in Volk sta bila na celjskem okrožnem sodišču oproščena, po pritožbi tožilke Vlaste Nussdorfer pa so ljubljanski višji sodniki sami "odprli" primer ter obema prisodili 30 let zapora. Vrhovno sodišče je odločitev potrdilo januarja 2012.