Vodja poslanske skupine LMŠ Brane Golubović je dve uri po zaprtju volišč povedal, da v stranki ostajajo optimistični. "LMŠ kaže, da je tik pod pragom, a govorimo o par tisoč glasovih," je dejal.
Stranka LMŠ je po rezultatih vzporednih volitev s 3,8 odstotka glasov tik pod parlamentarnim pragom. Predsednik stranke Marjan Šarec je v prvem odzivu dejal, da je volilna udeležba največja zmaga današnjega dne, volilne rezultate pa težko komentira. Podpredsednik LMŠ Klemen Grošelj pa je dejal, da ostajajo optimistični in čakajo uradne izide.
Šarec je v izjavi čestital zmagovalcu volitev. "Gre za veličastno zmago, gre za novo obdobje v slovenski zgodovini, kajti vlada, ki smo jo gledali dve leti, ki je uničevala Slovenijo, se bo končno poslovila," je povedal in dodal: "Tisto, kar je nedvoumno, je, da se je Slovenija odločila za spremembo, Slovenija je odločno zavrnila obstoječo politiko. Zgodilo se je prelivanje glasov, ljudje so glasovali taktično. Zagotovo se ta vlada ne bo obdržala po dve letih agonije, po dve letih nočne more. In to je največji uspeh. Lahko smo zadovoljni, da ta vlada odhaja, da se bo vrnila demokracija, da bomo imeli normalno državo."
Grošelj pa je v prvem odzivu dejal, da verjamejo, da bodo del bodoče koalicije, ki bo Slovenijo spreminjala na boljše.
Podpredsednica stranke Jerca Korče pa je v prvem odzivu povedala, da je visoka volilna udeležba "izjemno pozitiven rezultat za demokracijo". Meni, da bi bilo za Slovenijo izjemno pozitivno, da bi se celotna KUL prebila v parlament, zato ostajajo optimistični.
LMŠ je na državnozborskih volitvah prvič sodelovala leta 2018, osvojila 12,6 odstotka glasov in 13 mandatov ter zasedla drugo mesto. Potem ko predsednik SDS, ki je osvojila največ glasov, Janez Janša ni sprejel mandata za sestavo vlade, je predsednik države Borut Pahor mandat za sestavo vlade podelil Marjanu Šarcu. Sestavil je prvo manjšinsko vlado v Sloveniji. Po odstopu Marjana Šarca januarja 2020 pa je LMŠ odšla v opozicijo.