Svetnica Maja Zemljarič je zastavila vprašanje, zakaj so avtobusno postajališče za šolski avtobus postavili v samem križišču, ko pa naj bi bilo na voljo drugo zemljišče. »Za obe postajališči smo se dogovarjali z lastnikoma. Za prvo nam je zemljišče velikodušno odstopil, za drugo pa ne vem, ni mi bilo znano, da bi nam kdo podaril zemljišče,« je sprva odvrnil župan Milan Gabrovec.
Manj nevarno
Menili so, da je manj nevarno, če otroci sestopijo z avtobusa pri kapeli in jih nato napotijo čez cestišče.
BILE SO ŠE SLABŠE VARIANTE
V zagovor mu je stopil Branko Zorko, ki bdi nad investicijami, in pojasnil, da je bilo kar nekaj težav, kje točno bi postavili omenjeno postajališče. Za predloge glede lokacij so pozvali tudi vaški odbor: »Idealne lokacije ni. Podroben pogled predlogov pa je pokazal, da so še slabše variante od te. Ena izmed teh je bila, da bi postavili postajo ob koncu vasi, kar pomeni, da bi bili z učenci že skoraj pri šoli. Drugo pa je, da če bi dali postajo ob koncu oziroma začetku vasi, bi otroci morali čez celo naselje, kjer je najožji pas. Menili smo, da je manj nevarno, če otroci sestopijo z avtobusa pri kapeli in jih nato napotimo čez to ozko cestišče.«
PONEKOD ŠOLARJI STOJIJO NA CESTI
Župan pa je k temu pripomnil, da so imeli na tej lokaciji največ zemljišča s statusom »javno dobro«. Ob tem je še zatrdil, da gre po njegovem mnenju za eno najmanj nevarnih križišč v občini, hkrati je izpostavil, da otroci čakajo na avtobus povsem zunaj vozišča. »Imamo pa v občini kar nekaj postajališč, ki praktično stojijo na cesti. Pričakoval bi, da bi nekdo rekel, da je lepo urejeno. Ker tudi je, in še lepše bo,« je še navrgel.
Toda Zemljaričeva ni bila povsem zadovoljna z odgovorom, izpostavila je nov problem. »Pa veste, kje avtobus otroke odlaga?« je nadaljevala. »Če jih odlaga kje drugje, je to treba sporočiti, da bomo povprašali avtobusnega prevoznika, zakaj jih ne odlaga tam, kjer je to določeno. Nismo mi krivi, če si avtobusni šoferji jemljejo pravico in otroke odlagajo kje drugje,« je zaključil Gabrovec.