Vrhovni sodniki so tako kot višji sodniki pred tremi leti zavrnili vse njihove zahtevke, poroča spletna stran tednika Reporter.
Trojica paznikov je pred šestimi leti zoper založnika tednika Reporter, podjetje Prava smer, vložila odškodninsko tožbo zaradi članka z naslovom Dolenjski Abu Grajb.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
V članku je tednik povzemal navedbe več obsojencev, da naj bi med več kot sto pazniki na Dobu obstajala manjša skupina, ki pretepa obsojence. Med peterico paznikov so imenovali tudi konjsko faco, Jaka in Dima, pod katerimi izrazi se je prepoznala trojica paznikov in zoper izdajatelja Reporterja vložila odškodninsko tožbo zaradi posega v pravico do časti in dobrega imena.
V članku je tednik povzemal navedbe več obsojencev, da naj bi med več kot sto pazniki na Dobu obstajala manjša skupina, ki pretepa obsojence.
Najprej je Okrajno sodišče v Ljubljani odločilo v prid tožnikom in jim prisodilo 11.000 evrov odškodnine in obresti, a je višje sodišče takšno sodbo razveljavilo in zavrnilo vse tri tožbene zahtevke.
Pazniki so zoper odločitev vložili zahtevo za revizijo, ki jo je vrhovno sodišče zdaj zavrnilo. Kot poroča spletna stran Reporterja, je sodišče ugotovilo, da je imel novinar na podlagi izpovedb zapornikov utemeljen razlog verjeti, da se zlorabe v zaporu res dogajajo, pri čemer v članku ni bilo mogoče razbrati žaljivega namena. Novinarju ni treba dokazovati resničnosti navedb, temveč zadošča, da so zapisi v članku temeljili na zanesljivih informacijah, so zapisali. Dodali so, da mora biti pri javnih uslužbencih prag tolerance pri presoji njihovega dela višji od običajnega.