Okoli 300 delavcev opravlja zaključna dela pri opremljanju 20-nadstropne stolpnice in urejanju okolice, prve goste pa naj bi hotel sprejel sredi avgusta. Investicija je ocenjena na okoli 40 milijonov evrov.
Generalni direktor hotela Miloš Cerović je povedal, da želijo s hotelom najvišje kategorije v Ljubljano, ki je z vsakim letom bolj turistično oblegana, privabiti nov profil gostov. Gre za tiste goste, ki so vajeni standardov verig elitnih hotelov, kot je Intercontinental, zanje pa do zdaj v mestu ni bilo ustreznih zmogljivosti.
Gradnja hotela na lokaciji na Bavarskem dvoru, kjer je dolgo časa zevala gradbena luknja podjetja S1, ki je sprva želelo graditi enega od dveh načrtovanih nebotičnikov v sklopu severnih mestnih vrat in je pristalo v stečaju, se je začela decembra 2015. Investitor Delta Holding je zemljišče odkupil od družbe Rastoder, glavni izvajalec gradbenih del pa je podjetje CGP.
Pri gradnji same konstrukcije je dnevno v povprečju sodelovalo skoraj 100 ljudi, po Cerovićevih navedbah pa je šlo za eno najhitrejših gradenj hotelskih objektov v Evropi, saj je bila zaključena v dobrem letu in pol. Gradnjo so večinoma izvajali slovenski izvajalci, trenutno pa pri zaključnih delih sodeluje približno 300 delavcev. Vrednost investicije je ocenjena na okoli 40 milijonov evrov oz. približno 250.000 evrov na sobo.
Tudi najmanjše so kar prostorne
Hotel, ki se razprostira na približno 23.000 kvadratnih metrih, ima namreč 165 sob, najmanjše med njimi imajo površino 40 kvadratnih metrov. Za arhitekturno zasnovo sob je poskrbel münchenski biro Wrightassociates, v njih pa je najti tudi različne ljubljanske motive.
Objekt razpolaga z vsemi lastnostmi luksuznega hotela, med katerimi so predsedniški apartma v velikosti 155 kvadratnih metrov, posebej za člane ekskluzivnega Kluba Intercontinental rezervirano 19. nadstropje, bazen in center dobrega počutja na 18. nadstropju ter restavracija z barom na 20. nadstropju.
Ta bo odprtega tipa in bo lahko sprejela okoli 200 gostov. Nad jedmi v restavraciji bo krovno bdel Alfredo Russo, čigar restavracija Dolce Stil Novo pri Torinu se ponaša z Michelinovo zvezdico.
Hotel bo služil tudi kongresnemu turizmu, saj bo imel pet kongresnih dvoran, največja med njimi bo lahko sprejela okoli 300 ljudi.
V hotelu bo po Cerovićevih napovedih 115 zaposlenih, večina naj bi jih prišla iz Slovenije, bodo pa med njimi tudi menedžerji iz drugih hotelov verige Intercontinental, natančneje iz Lizbone, Budimpešte in Amsterdama.
Hotel bo goste začel sprejemati 15. avgusta, slovesno odprtje s prireditvijo pa bo konec septembra.
V Ljubljani, tudi v neposredni okolici hotela Intercontinental, je sicer načrtovanih še kar nekaj novih hotelskih objektov. Med drugim bi ga utegnila na drugi strani Slovenske ceste, ob sedežu Telekoma Slovenije, graditi tudi Zlatarna Celje.
Cerović na te načrte gleda pozitivno, saj je treba po njegovih besedah Ljubljano tudi z novimi objekti še bolj umestiti na svetovni turistični zemljevid. Na koncu pa bo v konkurenci ponudnikov ključno to, kdo bo za denar ponudil najboljše storitve, je sklenil.