Predsednik republike Borut Pahor je danes nadaljeval projekt Skupaj - Spodbujajmo drug drugega. Pahorja so ob prihodu sprejeli dekan fakultete Andrej Starc, višji predavatelj Robert Sotler ter študentke in študenti fakultete, s katerimi je predsednik sodeloval v študijskih simulacijah, so v sporočilu za javnost navedli v uradu predsednika republike.
Prva simulacija je obsegala temeljne postopke oživljanja z uporabo prenosnega defibrilatorja in zunanje masaže srca ter oskrbo poškodovanega motorista v primeru prometne nesreče. Pahor je sodeloval še pri zdravstveni negi dojenčka ter ob strokovnem vodenju demonstriral prevezo kompleksne rane, ogledal pa si je tudi študijski proces v fizioterapevtskem diagnostičnem laboratoriju.
Ob zaključku obiska se je predsednik republike sestal z vodstvom fakultete in Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije - Zveze strokovnih društev medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Slovenije. V pogovoru je dekan izpostavil pomen usposabljanja študentov v simulacijskih kabinetih, preden vstopijo v klinično okolje.
Po navedbah predsednikovega urada je poudaril, da se s sodelavci neprestano trudijo spremljati novosti, raziskovati in kakovostno delati s študenti. Rezultat takšnega poučevanja je odličnost študentov, prav zato so njihovi študentje na trgu dela zelo zaželeni, je dejal.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Predsednica zbornice Monika Ažman pa je poudarila dolgo tradicijo zdravstvene nege v Sloveniji. Zbornica - Zveza letos praznuje 90-letnico, na kar smo po njenih besedah kot država lahko ponosni. Medicinske sestre so po njenem mnenju nepogrešljivi člen zdravstvenega sistema, na lestvici zaupanja ljudi pa se uvrščajo na drugo mesto, takoj za gasilci.
V uradu predsednika republike so še spomnili, da mednarodni dan medicinskih sester letos poteka pod geslom Medicinske sestre: vodilni glas za doseganje ciljev trajnostnega razvoja.