Dogajanje na majski seji odbora za obrambo se je v slovesnko politično zgodovino vpisalo še kot eno od sramotnejših obračunavanj. Kot je znano, sta v glavnih vlogah v obračunu sodelovala Tit Turnšek in Žan Mahnič, v stranski pa Franc Breznik.
Preberite še: VIDEO: Predsednik zveze borcev poslance označil z "lažnivimi k****"
Turnška je Mahnič zaradi izjav vrgel s seje, Turnšek je bil prepričan, da so "meje" z izjavami prestopili že drugi in tako naprej. Kdo je šel predaleč in kdo ne, pa je, kot dokazuje že klasična slovenska politična folklora, odvisno predvsem od sedanje (in ne pretekle) politične naklonjenosti levi ali desni politični opciji. In temu dualizmu v slovenskem političnem prostoru očitno še dolgo ne bomo videli konca.
Medtem ko Mahnič besedni dvoboj še vedno posredno pogreva v svojih zapisih na twitterju ("Nekaterim vodilnim v veteran. org. z izjemo @VSO_Slovenija je SFRJ pustila miselno poškodovanost. Diktirali bi, kaj lahko govorimo poslanci."), pa si je Turnšek vzel čas in pisal dolgo pismo predsedniku državnega zbora Milanu Brglezu. Najprej je skozi svoje oči opisal dogajanje na seji odbora, nato pa od njega zahteval dvoje.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Kot prvo, da prepreči nadaljnje zlorabe odbora za obrambo DZ v politične in predvsem strankarske namene ter javno obsodi početje predsednika odbora ter dveh poslancev SDS zaradi klevetanja, laži in diskriminacije veteranskih in domoljubnih organizacij, združenih v Koordinaciji veteranskih in domoljubnih organizacij Slovenije (KoDVOS).
Kot drugo pa "zagotovite, da bo odbor za obrambo opravljal s poslovnikom DZ določene naloge in ne bo posegal v delovanje civilno-družbenih organizacij, saj je takšno početje v nasprotju z vsemi demokratičnimi normami. Informacije, ki so jih zanimale, bi lahko kadar koli dobili na ministrstvu za obrambo, zato prisotnost predstavnikov veteranskih in domoljubnih organizacij na seji ni potrebna. Vse to in vsa predhodna početja kažejo na grob poskus politizacije civilno-družbenih organizacij na področju vojnih veteranov in željo po ponovnem ustvarjanju družbe enoumja, kjer bomo vsi mislili tako, kot misli ena politična stranka.
Vas in tudi slovensko javnost opozarjamo, da je takšno početje predsednika odbora za obrambo omogočeno tudi in predvsem zato, ker sta odbor za obrambo, kot tudi komisija za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb, namenjena nadzoru skoraj nad celotno nacionalno varnostjo, v rokah ene politične stranke (SDS), kar je v nasprotju z demokratičnimi normami in omogoča zlorabe institucij nacionalno varnostnega sistema Republike Slovenije."
Ali se bo in kako se bo Brglez odzval na zahteve in opozorila šefa Zveze združenj borcev za vrednote narodnoosvobodilnega boja Slovenije, pa bomo kmalu videli.