A vse ostaja le pri obljubah, zatrjuje. Kmetijo zdaj namerava predati svojemu vnuku, zato si želi, da bi zadevo vendarle premaknili z mrtve točke.
Kot razlaga Pavel Zgonc, so omenjeno cesto asfaltirali leta 1987, takrat so se ustno dogovorili, da jo bodo premaknili v obstoječe zemljiškoknjižno stanje, ko bodo porušili sosednjo hišo. A dogovor ni bil uresničen. Gre sicer za rekonstrukcijo vsega 30 metrov ceste, o čemer so dogovor dosegli leta 2011.
Ni ga bilo zraven
Zgonc zatrjuje, da so se dela lotili, ko je bil on v zdravilišču, in obcestnih robnikov niso postavili skladno z obstoječim zemljiškoknjižnim stanjem, temveč preblizu njegove parcele, zato so bili vozniki prisiljeni voziti po njegovem dvorišču. Tako se je tudi sam pred kakšnimi štirimi leti odločil postaviti robnike na svojem dvorišču. »Cela hiša se je tresla, ko so mimo vozili tovornjaki, traktorji in kombajn,« utemeljuje svojo odločitev. Zdaj že več let zahteva, da se nepravilnosti odpravijo.
Nimajo rešitve
Občina brez soglasij vseh lastnikov zemljišč ne more nič. Manjka jim še podpis ene lastnice.
Na Občini Šentrupert pojasnjujejo, da že več let iščejo rešitev, ki bi bila ustrezna za vse udeležene, tudi občinski svet je že nekajkrat obravnaval omenjeno problematiko in sprejel sklepe, s katerimi pa se nekateri lastniki zemljišč, po katerih poteka cesta, niso strinjali. »Večkrat smo že naročili geodetsko odmero problematičnega odseka ceste, vendar se je zataknilo pri pridobivanju soglasij lastnikov v postopku določitve meje ceste,« pravijo.
Trenutno še čakajo na soglasje ene izmed lastnic zemljišča, in kot pravijo na občini, je rešitev zelo preprosta: šele po končanih zemljiškoknjižnih postopkih bo tako lahko občina začela rekonstrukcijo omenjenega odseka.