Zato vladna ekipa tudi ni pripravila veliko zakonskih predlogov, je pa bila s temi po njegovih besedah izjemno aktivna opozicija. NSi je pripravila in vložila deset zakonskih predlogov, koalicija pa je veliko teh predlogov "zavračala z zelo smešnimi argumenti", je povedal.
Včasih je koalicija delovala tako, da je opozicijski predlog zaustavila in kasneje vložila sama zelo podobnega. Danes pa Tonina preseneča, kako koalicija sicer zaustavi takšen predlog, a nikoli ne predlaga svojega. "Gre za odstop od tipičnega dela koalicije in opozicije," je ocenil vodja poslancev NSi. Za jesen je napovedal vložitev več zakonskih predlogov za izboljšanje poslovnega okolja.
Dotaknil se je tudi dela v DZ in ocenil, da bi bilo poslovnik treba spremeniti in ga napraviti "bolj življenjskega". Na plenarnih zasedanjih si Tonin denimo želi več dialoga in diskusij, da "se krešejo mnenja in se kristalizira rešitev". Po njegovem mnenju bi moralo biti dopuščene več svobode pri odzivanju.
Glede etičnega kodeksa pa meni, da ga spremljajo prevelika pričakovanja. "Z ali brez kodeksa delovanje parlamenta vsaj kratkoročno ne bo drugačno. Sprejetje kodeksa nepoštenega poslanca ne more prisiliti k temu, da postane pošten oziroma etičen," ocenjuje Tonin.