Vodstvo HSE-ja je do stavke zelo kritično. Prvi mož HSE-ja Blaž Košorok je že ob napovedi stavke povedal, da gre za zlorabo instituta stavke, ki je po njegovem mnenju naperjena proti napačnemu naslovniku. Po njegovem mnenju je slovenska energetika je v solidnem stanju, plače so za vse profile delavcev, ki so zaposleni v HSE-ju, glede na slovensko povprečje visoke. "Stavkati v takšnih razmerah je v posmeh državljanom, ki nimajo takšnih služb, kot jih imamo v energetiki," je poudaril.
Vodje slovenskih elektroenergetskih podjetij pa so ob tem tudi navedli, da bo vsem delavcem kmalu izplačan regres v vrednosti 1700 evrov bruto.
V Termoelektrarni Šoštanj (TEŠ) več kot dve tretjini od okoli 380 delavcev prejema več kot 2000 evrov plače na mesec.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
V HSE so pojasnili, da so lani v povprečju plače na zaposlenega v TEŠ znašale 2447 evrov na mesec, v HSE 3681 evrov, v Skupini HSE pa 2232 evrov bruto na mesec.
Po neuradnih informacijah znaša najnižja plača v TEŠ 1200 evrov bruto. Februarja letos je najnižja plača znašala 1255 evrov bruto, in sicer na delovnem mestu čistilec. Od okoli 380 delavcev naj bi jih po pisanju časnika Dnevnik le približno 50 prejemalo nižjo plačo od 2000 evrov. Ob upoštevaju uradne podatkov iz HSE, da ima več kot tretjina vseh zaposlenih četrto ali nižjo stopnjo izobrazbe, je mogoče sklepati, da več kot polovica delavcev v TEŠ s poklicno šoloprejema več kot 2000 evrov bruto mesečne plače.
Med tistih deset odstotkov zaposlenih, ki prejemajo najvišje plače, naj bi se po pisanju časnika Dnevnik uvrščala tudi predsednik podjetniškega sindikata TEŠ Danijel Tajnik in predsednik sveta delavcev Janko Lihteneker. Prvi sindikalist naj bi prejemal 3500 evrov bruto plače na mesec, prvi mož sveta delavcev pa naj bi prejemal 4500 evrov plače.