Na različnih policijskih upravah so namreč v četrtek potekali razgovori s policisti, vpletenimi v načrtovano prometno kontrolo ministra Koprivnikarja. Na policiji so prejeli dva pisna zagovora, štirje zaposleni so se zagovarjali ustno, eden pa se zagovora ni udeležil.
Policista, ki sta ustavila Koprivnikarja, naj ne bi ostala brez službe
Po zagovoru policistov je Fank v četrtek sprejel odločitev, ki pa uradno še ni znana, saj bodo javnosti sprejete ukrepe predstavili po vročitvi vseh obvestil vpletenim. Ta so sicer na pošto oddali v četrtek zvečer, so potrdili na Generalni policijski upravi.
Po poročanju medijev je Fank podpisal izredne odpovedi za pet sindikalistov, ki so se dogovarjali za sporno kontrolo. Policista, ki sta ustavila Koprivnikarja, pa naj ne bi ostala brez službe. Po poročanju Večera naj bi dobila zadnji opomin pred izredno odpovedjo delovnega razmerja.
Policisti, za katere velja najhujši ukrep, imajo možnost pritožbe na komisijo za pritožbe iz delovnega razmerja pri vladi. Če bi tudi ta njihovo pritožbo zavrnila, pa se lahko obrnejo še na delovno sodišče.
Postopek izredne odpovedi za sedem policistov
Ministra Koprivnikarja so novembra lani, ko se je ponoči vračal s koncerta svoje rock skupine v Škofji Loki, ustavila policista in opravila alkotest. Novo razsežnost primeru je dalo v začetku tega meseca anonimno pismo s posnetki dopisovanj na Facebooku, ki so razkrivali predhodno dogovarjanje o prometni kontroli.
Interni nadzor, ki so ga ponovno uvedli na policiji, je potrdili obstoj omenjene komunikacije med sindikalisti. Zoper njih in policista, ki sta ustavila ministra, so uvedli postopek izredne odpovedi. O sumih, da je bilo storjeno kaznivo dejanje, pa so obvestili tudi specializirano državno tožilstvo.
Skupaj so na policiji uvedli postopek izredne odpovedi za sedem policistov. Med njimi je tudi predsednik Sindikata policistov Slovenije Zoran Petrovič.