Misija poskuša na drugačen, okolju prijazen in energetsko varčen način osvetliti probleme onesnaženosti zraka in s tem povezanih podnebnih sprememb. Cilj tokratne misije je pridobiti čim več podatkov o koncentraciji, izviru in poreklu črnega ogljika vzdolž celotne poti. Črni ogljik je sicer drugi najpomembnejši povzročitelj podnebnih sprememb.
GreenLight Wolrld flight je sicer del programa, v okviru katerega je Lenarčič leta 2012 že opravil prvo pot okoli sveta, leta 2013 pa še polet na Severni tečaj. S projektoma so dokazali, da kombinacija razvojne dejavnosti in ultralahkega letala prinaša novo paradigmo za merjenje črnega ogljika na decentraliziran, preprost in relativno poceni način.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Posebnost misije je tudi v tem, da bo merjenje potekalo na višini treh kilometrov, kjer meritve doslej še niso bile opravljene. Zbrane podatke bodo uporabili za znanstveno raziskavo, s katero želijo člani misije opozoriti na vlogo črnega ogljika kot globalnega onesnaževalca.
Zasnovati želijo program regionalnih in globalnih meritev na področjih, ki so z vidika črnega ogljika najbolj problematična, to so Arktika, Sredozemsko morje, Indija, Himalaja, Tibet, pa tudi Kitajska in Rusija.