Slovenija

Magnetogram bo razkril, kdo je Bratuškovo predlagal za evropsko komisarko

STA
15. 2. 2016, 14.40
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.59
Deli članek:

Predsednica ZaAB in nekdanja premierka Alenka Bratušek zagotavlja, da nima težav z objavo celotnega magnetograma seje vlade, ki je obravnavala kandidate za evropskega komisarja, med katerimi je bila tudi sama. Sicer pa na splošno po njenem mnenju ni dobro, da se magnetogrami sej vlade objavljajo.

Reuters
Bratuškovi se ne zdi dobro, da se magnetogrami sej vlade objavljajo.

Upravno sodišče je namreč pritrdilo odločitvi informacijskega pooblaščenca, da mora vlada prosilcu posredovati magnetogram seje, na kateri so obravnavali kandidate za evropskega komisarja. Iz ocene vlade ne izhaja, kakšne škodljive posledice bi nastale za varovan interes, če bi bil dokument dostopen javnosti, so pojasnili pri informacijskem pooblaščencu.

Bratuškova je zatrdila, da glede tega nima težav, vendar naj bo objavljen celoten magnetogram, ne le izseki. Poleg tega bo po njenih besedah zanimivo, ker bo tako tudi razvidno, kdo jo je za kandidatko za evropsko komisarko dejansko predlagal.

Minister Dejan Židan je tedaj pojasnil, da se je vlada seznanila s predlogom premierke, da v Bruselj pošlje listo kandidatov za evropskega komisarja, na kateri sta poleg nje bila še prvak DeSUS Karl Erjavec in evropska poslanka SD Tanja Fajon. Prisotnih je bilo osem ministrov, s predlogom so se seznanili brez glasu proti.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Bratuškovi so v javnosti očitali samokandidaturo

Upravno sodišče je sicer nedavno odpravilo tudi akt Komisije za preprečevanje korupcije (KPK), ki se je nanašal na kandidaturo nekdanje premierke. Kot je Bratuškova v petek pojasnila na novinarski konferenci, ji je bila narejena nepopravljiva osebna in politična škoda.

Če je sporno to, da je na seji tudi sama sodelovala, je po njenih ocenah sporen tudi izbor sedanje evropske komisarke Violete Bulc, ki jo je na dopisni seji izbrala vlada Mira Cerarja. V vladi so sicer tedaj zatrdili, da se je Bulčeva iz glasovanja izločila, kar pa po besedah Bratuškove v skladu s poslovnikom vlade na dopisni seji ni mogoče.