Stečajna upraviteljica Peka Tadeja Tamše je povedala, da bo odpovedi prejelo vseh 156 zaposlenih. Danes jih prejemajo predvsem zaposleni v proizvodnji, drugi pa jih bodo prejeli v četrtek. Takoj po začetku stečajnega postopka je namreč preverila stanje v podjetju in ugotovila, da ni možnosti za nadaljnje poslovanje v okviru stečajnega postopka.
"V Peku je stanje je tako, da ni obratnega kapitala in ni možnosti za nadaljnje poslovanje. Zato smo se tudi odločili, da delavcem takoj odpovemo pogodbe, da lahko čim prej začnejo urejati svoja razmerja na zavodu za zaposlovanje," je pojasnila Tamšetova.
Predstavniki območne enote Zavoda RS za zaposlovanje so se v ponedeljek že srečali z delavci in jim pojasnili, kakšni so nadaljnji postopki glede vpisa v evidenco brezposelnih in priprave zaposlitvenega načrta ter izplačila nadomestila za brezposelnost.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Delavci Peka so brez plače vse od novembra, pa tudi sicer njihove plače niso bile visoke. Ker so bili številni proizvodni delavci vse od aprila na čakanju, so bile plače zato še nižje od minimalnih. Mnogi so se znašli v hudi finančni stiski. Še huje je za tiste družine, kjer sta oba zakonca zaposlena v Peku.
"Šli bomo na zavod. Večinoma smo starejši, več ali manj stari okoli 50 in več let. Celo življenje smo praktično pustili tukaj in zdi se mi, da smo kar trajno nezaposljivi," je dejala predsednica Pekovega sindikata Sandra Lang, ki je v Peku delala skoraj 35 let.