Avstrija sicer Sloveniji redno pošilja sezname zavrnjenih migrantov, te Slovenija tudi sprejme in praviloma namesti v center za tujce. Z zavrnjenimi migranti slovenska policija nato opravi dodatne razgovore glede njihove identitete in državljanstva ter jih ponovno preda avstrijskim varnostnim organom. Do 13. januarja je Avstrija v Slovenijo vrnila 2568 migrantov.
Šest migrantov, za katere se je izkazalo, da imajo prepoved vstopa na schengensko območje, pa so slovenski organi predali Hrvaški, ta jih je tudi sprejela. Tiste migrante, ki jih hrvaška stran noče sprejeti, Slovenija registrira in tako kot ostale odpelje proti Avstriji ter jih tam preda avstrijskim varnostnim organov, so dodali na MNZ.
Slovenija v zadnjem času prejema veliko zahtevkov na podlagi Dublinske uredbe. Države, ki pošiljajo zahtevke, Slovenijo dnevno prosijo, naj prevzame pristojnost za sprejem migrantov, ki so v drugi državi članici zaprosili za mednarodno zaščito. Zahtevkom praviloma kot dokaz prilagajo odločbe o dovolitvi zadrževanja, izdano v Sloveniji. Vendar pa Slovenija odgovarja, da je bilo dovoljenje izdano le v postopku evidentiranja oseb zaradi vstopa v našo državo v migracijskem valu, zato da Slovenija ni pristojna za prošnje za obravnavanje teh zahtevkov.
Do 10. januarja je Slovenija odgovorila na 1106 zahtevkov po izmenjavi informacij oz. prevzemu pristojnosti in vse tudi zavrnila.