Kljub napovedanih padavinam naj bi se veliko število udeležencev slovesnosti v Dražgoše, ki so simbol slovenskega upora proti okupatorju, tudi letos podalo peš. Različna planinska društva organizirajo osem pohodov. Udeleženci najdaljših - 37. spominskega pohoda Po poti Cankarjevega bataljona s Pasje ravni v Dražgoše in 17. rekreativnega pohoda Železniki-Ratitovec-Dražgoše - so se na pot odpravili že ponoči.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Osrednja slovesnost v Dražgošah, ki jo bodo letos zaznamovali gostje s Severne Primorske, se bo začela ob 12. uri, vsako leto pa se je udeleži tudi vrsta vidnih politikov in tudi letos ne bo nič drugače. Predsednik republike Borut Pahor bo pred spomenik padlim v dražgoški bitki tudi položil venec.
S prireditvijo se spominjajo srčnosti in junaštva upornikov in velike tragedije Dražgošanov. Kot je prepričan predsednik organizacijskega komiteja prireditve Drago Štefe, poljanska vstaja in boji v Dražgošah predstavljajo prvi pomemben upor proti nacistom, ki so tisti čas zavojevali praktično že vso Evropo. Boji januarja 1942 so potekali v visokem snegu in pri minus 30 stopnjah Celzija ter so terjali življenja devetih partizanov in 41 Dražgošanov, nad katerimi so se po umiku partizanov znesli Nemci.