Kot so sporočili iz skupnega policijskega stavkovnega odbora, se stavka, s katero so začeli 18. novembra, "zaradi popolne neodzivnosti in nadaljnje ignorance vlade nadaljuje v nezmanjšanem obsegu". Spomnili so, da so bili na zadnjem sestanku z vladno stranjo 22. decembra obveščeni, da bodo pogajanja začasno prekinjena zaradi potrebe po pripravi dodatnih izračunov finančnih posledic, ki bi nastale ob realizaciji zadnjega sindikalnega predloga.
Vodja vladne pogajalske skupine, ministrica za notranje zadeve Vesna Györkös Žnidar je po njihovih navedbah takrat obljubila, da bodo izračuni predstavljeni ob nadaljevanju pogajanj takoj po novem letu, toda o nadaljevanju pogajanj nimajo še prav nobenih informacij.
Policisti v času stavke izvajajo le nujne naloge, opredeljene v zakonodaji.
Kljub zagotovilom, da bodo stavkali na način, ki bo usmerjen izključno proti vladi, bodo glede na njen odnos do vseh policistov "žal prisiljeni izvesti tudi ukrepe, ki jih bomo občutili vsi državljani". "Državljani bodo zaradi odnosa vlade pri reševanju odprtih zahtev v času legitimne stavke prikrajšani za dosedanji nivo varnosti, ki že po dobrem mesecu dni stavke močno pada. Vlada se namreč ne zaveda, da vzdrževanje nivoja varnosti države v pretežnem delu temelji prav na samoiniciativnosti, slednja pa je pogojena prav z zadovoljstvom slehernega policista," so zapisali.
Policisti namreč v času stavke izvajajo le nujne naloge, opredeljene v zakonodaji. "Očitno pa to predstavnikov vlade ne skrbi, saj so zase na račun vseh državljanov dobro poskrbeli," so navedli. O stavkovnih ukrepih, ki jih bodo izvedli, bo javnost pravočasno obveščena, so napovedali policisti in se državljanom za morebitne nevšečnosti že vnaprej opravičili. "Vendar po skoraj dveh mesecih trajajoči ignoranci vlade druge izbire nimamo," so pojasnili.
Kot je pojasnil predsednik Policijskega sindikata Slovenije Radivoj Uroševič, bodo državljani ukrepe morebiti čutili na meji ob poostrenem nadzoru potnikov in vozil. Po njegovih napovedih se bodo glede ukrepov odločili v prihodnjih dneh.
Policisti sicer v sporočilu stavkovnega odbora vladni strani očitajo, da za nekatere privilegirane skupine v Sloveniji denar ni problem. Ob tem so med drugim navedli nezakonito izplačilo dodatka za stalno pripravljenost na nekaterih ljubljanskih fakultetah, ki ga je v času dela na ekonomski fakulteti prejemal tudi sedanji minister za finance Dušan Mramor.
Vse stavkajoče pa pozivajo, da ne nasedajo poskusom vnašanja razdora s strani nekaterih posameznikov, ki skušajo onemogočati ali preprečevati pravico do izvajanja stavke.
Policisti sicer med drugim zahtevajo uresničitev zavez, ki so jim jih dale že prejšnje vlade v različnih dogovorih in stavkovnih sporazumih, med katerimi je povečanje plač za 35 odstotkov in izplačilo presežnih ur. Prav tako zahtevajo, da se policistom zagotovi delovno in zaščitno opremo, ki jim bo omogočala varno delo.