Tekoči meter celotne ograje je po njegovih besedah stal 13,9 evra, samo žice pa 10,8 evra.
Dobaviteljev za omenjenih 136,5 kilometra ograje, ki je sestavljena iz različnih delov in materialov, je bilo po besedah ministra 21. "Dobaviteljev same žice pa je pet," je dodal.
"Ograjo smo nabavili na najbolj možen racionalen način," je zatrdil in pojasnil, da vsi postopki tečejo v skladu z zakonom o javnem naročanju in da so nekateri podatki, še posebej kar zadeva nadaljnjo gradnjo, zaupne narave. Domnev o spornih poslovnih praksah podjetja Minis, ki je vključeno v postavljanje žične ograje na meji, pa ni želel komentirati.
Tekoči meter celotne ograje je po njegovih besedah stal 13,9 evra, samo žice pa 10,8 evra.
"Veliko je polemik o ograji. Vsi smo pametni, ko vemo pet milijonov razlogov, zakaj je ne bi imeli. Tudi meni ta ograja niti približno ne ustreza. Živim v krajih, kjer je postavljena. Ta ograja je grozna, grda, nikakršna in moteča v okolju. A ko se moram odločati med varnostjo in tem, da imamo nek tujek v okolju, se bom vedno odločil za varnost," je Počivalšek še povedal novinarjem po današnjem sestanku s predstavniki Mariborske razvojne agencije (MRA) in Regionalne razvojne agencije (RRA) za koroško regijo v Mariboru.
"V tem obdobju se odloča o tem, ali bomo imeli schengen zgoraj ali spodaj. V luči tega, da je naše gospodarstvo odvisno od tega, kako bomo komunikacijsko povezani s področjem, od katerega v največji meri živimo, s katerim v največji meri trgujemo, potem izbire schengen zgoraj ali spodaj nimamo. Če hočemo ta prostor obdržati takšen, kot je bil doslej, in vam in nam omogočiti prosto gibanje, bomo morali to našo mejo tudi zavarovati," je še dejal. "Takoj, ko bodo pogoji takšni, da bodo to omogočali, bo ta ograja odstranjena," je zatrdil.