Janez Janša je znan po tem, da vsako, tudi najmanjšo napako nasprotnika obrne v svoj prid. Izkoristi vsako priliko po pljuvanju svojih nasprotnikov in ni nič kaj prilagodljiv, ko gre za ideje nekoga drugega, kaj šele, da bi bila njegova stranka pripravljena kakorkoli sodelovati. »S sodelovanjem z Janšo nima težav samo levica, s tem se spopadamo tudi stranke na desnici. Je pač tako, da je to največja stranka na desnici in Janša to dobro ve, zato v ničemer ne popušča, dokler ni točno tako, kot hoče on,« je za naš časopis povedal visoki politični predstavnik na desnici, ki pa je zavoljo svoje kariere želel ostati neimenovan.
Mobilizacija volivcev SDS
Stranka Janeza Janše je uspešna v mobilizaciji svojih volivcev, tudi zavoljo referendumov, ki so jih spravili skozi proceduro. Gre predvsem za ideološke teme, ki širijo brezno nasprotujočih si mnenj in delijo državljane. Eden takšnih je bil referendum o arhivih, ki je bil neuspešen, prav takšen pa je tudi referendum o izenačitvi pravic istospolnih parov.
VOJAŠKA VZGOJA
Da Janša znotraj stranke drži v rokah vse niti in vojaško držo, pri čemer je vsako nasprotno mnenje njegovemu nemudoma kaznovano, priča o demokratičnosti znotraj stranke, ki pravzaprav ne obstaja. O vsem tem smo že pisali, pa vseeno smo o tem še enkrat povprašali nekaj članov SDS, ki svojega velikega vodjo srečujejo po raznih sejah. Seveda se nihče od njih ni želel javno izpostaviti, a vsi odgovori so bili dokaj podobni. »Saj se ve, da je SDS Janša in Janša je SDS. Če hočeš biti del stranke in od tega imeti koristi, potem je najbolje, če samo prikimavaš,« se je glasil eden od njih. Posebno zanimiv je bil eden od odgovorov člana stranke, ki Janšo tudi osebno zelo dobro pozna. Dejal je, da Janez Janša ni zadovoljen z ničimer, če le to ni najboljše, kolikor je lahko. In ker je za Janšo najboljše biti premier in imeti v rokah vse državne niti, je logična posledica rušenje vlade. Sicer to SDS skozi parlament in njegova telesa s pridom izvaja na vsakem koraku, pa vendar je velika stranka desnice zdaj to oznanila tudi povsem javno.
ZAČETEK OBOROŽEVANJA
V petek je potekala seja sveta stranke SDS, na kateri je tekla pomembna beseda. Pa ni šlo za reševanje težav v državi ali kakšen zanimiv predlog, ki bi na primer prinesel kakšno dodatno delovno mesto, ampak za oboroževanje SDS-ovih "vojakov in vojakinj", ki se bodo na naslednjih volitvah – te bodo po prepričanju stranke predčasne – borili za poslanske sedeže. Predsednik sveta SDS France Cukjati je v izjavi po seji sveta dejal, da se Cerarjeva vlada čudno obnaša in da se stabilnost vlade razkraja. »Od posameznih ministrov in premierja je pričakovati, da tega mandata ne bodo do konca zdržali, in v SDS ne bi radi bili presenečeni, zato se je začel postopek evidentiranja kandidatov po občinskih odborih,« je pojasnil Cukjati.
S PODPISI DO CILJA
So pa stranko SDS naši viri obtožili tudi sistematičnega zbiranja podatkov svojih volivcev s pomočjo vrste referendumov, ki jih stranka s pomočjo svojih zunanjih sodelavcev vlaga v proceduro. Z zbiranjem podpisov stranka tako dobi tudi vrsto osebnih podatkov, ki naj bi bili za njeno delovanje, nagovarjanje volivcev in doseganje vrste ciljev neprecenljivi. Kot je slišati od ljudi blizu stranki, je dokaz za to zahvaljevanje stranke podpisnikom pod zahteve za referendume, kar je na dan prineslo nečedne posle domnevnega ponarejanja podpisov v novogoriški SDS, ko je stranka zbirala podpise za referendum o arhivih, ki pa, spomnimo, ni uspel.
VZGONSKI VETER SDS
Čas, v katerem živimo, gre strašno na roko skrajni desnici, kamor se še posebej zadnje čase uvršča prav SDS. Begunski val, ki ne pojenja, zapiranje mej, vojska na meji, rezilna žica in referendum o izenačitvi pravic istospolnih parov. Vse to podpihuje sovraštvo, diskriminacijo in strah v Slovenkah in Slovencih, kar za Janševo SDS predstavlja vzgonski veter, na katerem mora razpeti krila. In tega se Janša še kako dobro zaveda. SDS vse to s pridom izkorišča in sebi tlakuje pot do morebitne zmage na volitvah, pa čeprav zavoljo slabše klime v državi, neenakosti med ljudmi, zapostavljenosti nekaterih družbenih skupin in privilegiranja drugih.