Projekt je namenjen raziskovanju ekoloških vsebin, ozaveščanju mladih in medgeneracijskemu povezovanju ter ga že od vsega začetka podpira program Erasmus+ (Mladi v akciji), zadnji dve leti pa tudi Zavod Republike Slovenije za šolstvo in Mestna občina Celje.
Pretekla leta so bile v ospredju predvsem teme, povezane z ravnanjem z odpadki, ločevanjem in recikliranjem, letos pa se je 32 mladih in 6 mentorjev posvetilo zelo aktualni temi pridobivanja energije iz odpadkov. V prvem delu izmenjave je Kruševac obiskala slovenska delegacija, delo pa je potekalo dober teden, v katerem so udeleženci projekta raziskali stanje in zakonodajo, obiskali različna podjetja ter si ogledali primere dobrih praks. Vse udeležence projekta je sprejel tudi župan Kruševca, mladi pa so bili posebni gostje mestnega odbora za okolje, kjer so na seji predstavili svoje ugotovitve.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
ZAKLJUČEK V CELJU
Projekt se bo nadaljeval in zaključil v Celju, kjer bodo srbsko skupino gostili od 28. novembra do 5. decembra letos. V vmesnem času sledi individualno delo obeh skupin, v Celju pa sklepna predstavitev rezultatov v Celjskem mladinskem centru, kjer bodo mladi spoznavali tudi preostale možnosti, ki jih ponuja EU na področju izobraževanja in mobilnosti. Predstavili bodo tudi kratek dokumentarni film projekta in posebni ekokviz, ki bosta namenjena ozaveščanju ter ga bosta obe šoli vključili v redno dejavnost na področju ekologije in varovanja okolja. GCC je tudi sicer članica mednarodne mreže Ekošol, v 2. letniku med izbirnimi predmeti ponujajo tudi študij okolja.