Po navedbah mariborske občine se želi kitajsko mesto Chongqing z Mariborom tudi pobratiti, predvsem zaradi sodelovanja na področju gospodarstva, športa, kulture, izobraževanja in turizma. Gre za eno od kitajskih mest, s katerimi mariborska občina sodeluje že vse od nastopa mandata župana Andreja Fištravca. Delegacijo, ki je obiskala Štajersko, so sestavljali delegati iz urada za varstvo okolja mesta Chongqing, oddelka za kosovne odpadke in iz raziskovalne akademije za okoljsko znanost.
ČISTOČA ZRAKA IN VODE
Na sestanku s predstavniki mariborske občine so po navedbah mariborske strani pokazali izjemno zanimanje za sodelovanje na področju čistoče zraka in vode. Kot so pojasnili kitajski delegati, je Kitajska sicer razvojno izjemno napredna, vendar na področju varstva okolja zaostaja, zato si aktivno prizadevajo okoljevarstveni vidik nadoknaditi. Zanima jih zlasti monitoring kakovosti zraka in vode, zato so se med obiskom v Mariboru sestali tudi s predstavniki Nacionalnega laboratorija za zdravje, okolje in hrano. Chongqing se želi po navedbah kitajskih gostov razviti tudi na področju komunalnih odpadkov. Prav zato so se udeležili sestanka na mariborski Snagi, kjer so se seznanili s konceptom pilotnega projekta krožnega gospodarstva.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
NADALJNJI SESTANKI
»Delegaciji sta se dogovorili za nadaljnje sestanke v Chongqingu, prav tako pa, da se bosta mesti v letu 2016 posvetili medsebojnemu proučevanju izvajanja komunalnih storitev in načinu izvajanja monitoringa kakovosti zraka in vode, na podlagi česar bosta natančneje identificirali medsebojno sodelovanje na konkretnih projektih,« so v včerajšnjem sporočilu za javnost še zapisali na mariborski občini.