Slovenija

Referendum o zakonu o zakonski zvezi prihaja v nepravem času

STA
23. 10. 2015, 15.10
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.58
Deli članek:

V DeSUS po besedah predsednika Karla Erjavca obžalujejo odločitev ustavnega sodišča, ki je dopustilo referendum o zakonu o zakonski zvezi in družinskih razmerjih. "Z referendumom bodo nastali dodatni stroški. Prihaja pa tudi v zelo nepravem času, Slovenija ima v tem trenutku druge skrbi," pravi prvak DeSUS, ki pa sicer v podpori zakonu ni enotna.

sta

Erjavec je v izjavi novinarjem v DZ spomnil, da je bila odločitev glede referenduma zelo tesna in torej tudi ustavni sodniki niso imeli enotnega mnenja. Po njegovem prepričanju gre razvoj družbe v to smer, kot jo nakazuje zakon.

"A če je ustavno sodišče tako odločilo, naj pač ljudje odločijo o zakonu," je dodal Erjavec, ki sicer še ne ve, ali bo stranka DeSUS sodelovala v referendumski kampanji. Spomnil pa je, da tudi v poslanski skupini DeSUS glede zakona, ki izenačuje heterospolne in istospolne skupnosti ter med drugim istospolnim daje pravico do posvojitve otrok, nimajo enotnega stališča in zakona niso podprli vsi njihovi poslanci. So pa v DZ podprli zavrnitev razpisa referenduma o tem zakonu.

Strokovnjaki opažajo da se ozaveščenost o pomenu zavarovanj iz leta v leto povečuje

Zanimivosti

Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje

Za otroke gre...

Ustavno sodišče je namreč v četrtek sporočilo, da je v postopku za odločitev v sporu o dopustnosti referenduma, začetem z zahtevo predlagateljev referenduma Metke Zevnik in Aleša Primca, odločilo, da se razveljavi sklep državnega zbora o zavrnitvi razpisa zakonodajnega referenduma.

V delu opozicije in v Koaliciji za otroke gre so z odločitvijo zadovoljni in so že pozvali k udeležbi na referendumu. V vrstah predlagateljev zakona in nekaterih nevladnih organizacij pa so razočarani in opozarjajo, da ustavno sodišče ni zaščitilo pravic istospolnih.