Njen odvetnik Drago Šribar je namreč zahteval izločitev sodnice Pavline Čepin in prenos krajevne pristojnosti te kazenske zadeve. Čemu takšna odločitev, novinarjem ni pojasnil, čeprav je obljubil, da bo to storil pisno, po hodnikih krškega sodišča pa je bilo kasneje slišati, da naj bi bil argument, da so vsi tamkajšnji sodniki že okuženi s to zadevo.
Drago Šribar, odvetnik Ksenje Žnideršič Planinc: "Zahtevam izločitev predsednice senata in predlagam prenos krajevne pristojnosti."
Nekdanja vršilka dolžnosti (v. d.) direktorice sklada se je na sodišču znašla, ker naj bi v času opravljanja funkcije zlorabila svoj položaj. Obtožba jo bremeni, da je prodala za 17 milijonov državnih obveznic, potem pa kupila za tri milijone obveznic Dela Prodaje, za šest milijonov obveznic DZS in za 12 milijonov vzajemnih skladov. S temi posli naj bi sklad utrpel skoraj dva milijona evrov škode. V preiskavi se je zagovarjala kot nedolžna, dejala je, da je delala v dobro družbe, ki jo je zastopala.
ZAVAJALA NAJ BI
Na skladu so v preteklosti že pojasnili, da je nekdanja v. d. direktorice naklepno kršila pogodbene in druge obveznosti iz delovnega razmerja, saj ni upoštevala navodil iz pisnih sklepov upravnega odbora sklada, ki so predvidevali obveznost predhodnega posvetovanja oziroma pridobitve soglasja odbora za vse posamezne transakcije v vrednosti nad 50.000 evrov. Upravni odbor sklada in predsednika nadzornega odbora sklada naj bi zavajala tudi z odgovori o transakcijah v letu 2011, saj je navajala, da transakcij ni bilo in da je denar na kratkoročnih depozitih, kasneje pa je komisija ugotovila, da je izvedla več transakcij.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Sklad od nekdanje zaposlene zahteva tudi 1,6 milijona evrov odškodnine, civilni postopek se je začel leta 2012, a so ga potem zaradi napovedanega kazenskega postopka prekinili. Obdolženki se na račun poslov, ki jih je sklepala v času svojega kratkega mandata v. d. sklada (na položaju je bila od 16. septembra 2010 do 15. marca 2011), obeta še en kazenski postopek, ki ji prav tako očita zlorabo položaja, menda naj bi šlo v tistem primeru za nižje zneske, škode naj bi bilo za nekaj sto tisoč evrov.
KREPILA PETANOVE MAHINACIJE
Slovenska javnost je za nepravilnosti pri vodenju omenjenega sklada v letih 2010 in 2011 prvič slišala, ko je novembra 2011 stekla odmevna policijska preiskava na območju policijskih uprav Novo mesto, Ljubljana in Kranj. Kriminalisti so tudi pri Kseniji Žnideršič Planinc iskali dokaze, ki bi potrdili sum gospodarske kriminalitete in korupcije. Njene posle so povezovali z Bojanom Petanom, ki naj bi prek lastništva v navzkrižno povezanih družbah DZS in Delo Prodaja obvladoval Terme Čatež. Nekdanja v. d. naj bi Petanu pomagala s spornimi nakupi delnic Dela Prodaje (tri milijone evrov) in obveznic Državne založbe Slovenije (šest milijonov evrov).
Ko je Nacionalni preiskovalni urad ugotovil nepravilnosti in zakonske znake kaznivega dejanja zlorabe položaja in pravic, je sklad Žnideršič Planinčevi podal odpoved delovnega razmerja. Danes je nekdanja v. d. sklada, ki je tudi žena in mati dveh otrok, po besedah njenega odvetnika Šribarja brez zaposlitve.